Kezdőoldal » Otthon » Kert » Örökzöld trombitafolyondár...

Örökzöld trombitafolyondár vagy inkább más?

Figyelt kérdés

Megláttam egy kepét az interneten, amin a trombitafolyondár ékeskedett és ami nekem is nagyon megtetszett, eléggé kevés leírást kaptam róla, ezert kíváncsi lennek a véleményetekre .Mert én is szeretnek egy palánk kerítésre futtatni.

Előre is köszönöm !


2010. máj. 6. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:

A trombitafolyondár nem örökzöld. Kb. július-szeptemberben virágzik, télen lehullajtja a leveleit, csak az ágak maradnak, tavasszal metszeni kell. Első pár évben lasabban, később gyorsan nő. Tényleg nagyon szépek a virágai (a méhek is szeretik)

Attól függ, hogy mit ültess, hogy azt akarod, télen is zöld legyen a kerítés; ekkor futtas rá borostyánt: gyorsan nő, ez is megkapaszkodik a kerítésen, nem metszeni kell, hanem csak sövényvágó ollóval lecsapdosod a kilógó szárait.

Ha azt akarod, hogy virágozzon nyáron, akkor trombitafolyondár, esetleg lilaakáccal kombinálva. A kettő jól elvan egymás mellett, a lilaakác már most virít, a trombitafolyondár csak később fog. Viszont így télen csak a lekopaszodott szárakat látod a kerítésnél.

2010. máj. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bignonia capensis (Fokföldi trombitafolyondár)éröl szeretnek többet megtudni!
2010. máj. 7. 09:19
 3/4 anonim válasza:
Nagyon mutatós futónövény. DE! Szinte kipusztíthatatlan. Nagyon kordában kell tartani, nekünk még a házba is bejött. :)
2010. máj. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves trombitafolyondár tulajdonos, esetleg megmondanád hogy honnan tudnám beszerezni ezt a csodalatosan szép és ágrészív futónövényt:) esetleg azt is leírnád, hogy télen hogy néz ki és mennyire kényes a hidegre ? Mert inkább erre lennek kíváncsi !
2010. máj. 21. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!