Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol tudnék olyan táblázatot...

Hol tudnék olyan táblázatot találni ami megmutatja hogy mit mikor kell a kertben elvetni?

Figyelt kérdés
Mostlenne előzször konyhakertem és még nem tudom hogy mit mikor lehet elvetni!gondolok itt a sárgafépára,zöldség,borsó......
2017. febr. 5. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

A Vetőmagboltban készséggel segítenek, ott mindjárt megveheted a magokat is.

Az idei tapasztalataid alapján elkészítheted a táblázatot a jövő évre.

2017. febr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akartam küldeni egy linket, nem engedi.

"vetési naptár" írd be a keresőbe és itt találhatsz.

2017. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó és reális naptár:

[link]

De ahogy IL barátom is írja, ezek csak tájékoztató adatok, nem mindegy, hogy milyen helyen fekszik a kerted.

És az se mindegy, a föld melyik évben mikorra lesz alkalmas a vetésre.

Ez a három dolog, amiket írtál (valamint saláta, hónapos retek, és mindenféle duggatott hagyma), kötött talajon azonnal vethető, "amint a földre rá lehet lépni". Azaz a felszíne morzsalékossá szárad, sorhúzáskor nem ragad a kapára, és rálépéskor nem süllyed túlságosan. Mivel az említett szaporítóanyagok nem károsodnak a hideg talajban sem, ha még jön egy lehűlés.

Ez az időpont február közepe és április eleje közé szokott esni, de átlagnak a március 15. mondható.

Elsőnek a borsóból a kifejtő típust ültesd, ha túl korainak tartod az időpontot, de március elejétől mehet vele együtt a velőborsó is, nem lesz baja, csak esetleg lassabban fejlődik az ideálisnál.

2017. febr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!