Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szép, különleges,...

Milyen szép, különleges, esetleg ritka cserepes virágok vannak?

Figyelt kérdés

Egy barátnőmet szeretném meglepni vele, mert szeret gondoskodni foglalkozni velük, és mindig büszke rájuk :)

Szóval egy társasházba lenne, ilyen körfolyosósra. A ház tetje ugye nyitott, így a nap is érné, eső is, és persze a szabad levegő is.

Olyasmit szeretnék, amin inkább a virág a dominánsabb, szóval nem szinte csak a levelek látszanának, és ne túl apró virágos legyen. Ja, és mivel elég szűk a folyósó, így átlagos, vagy kicsit nagyobb virágcserép méretűre gondoltam.

Eddig ezeket találtam, de én nem értek hozzájuk, azt sem tudom mekkorák lesznek, ezért inkább tapasztaltabbaktól kérnék segítséget, hátha van valami igazád jó ötletetek.



[link]


[link]


[link]


[link]


2010. máj. 9. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A golgotavirágot semmiképp sem ajánlanám (bár nekem az egyik kedvencem, imádom, ahogy kinéz:)), mivel ez egy bokor. MEditerrán helyeken (pl Horvátországban) sövényként használják, mint nálunk a buxust. Amúgy itt mindegyikhez oda van írva, hogy mekkora lesz, és körfolyósóra egyik sem az igazi, hacsak nem valami nagyon széles folyósóról van szó (pl. a Tündércserje 2,5x3 méter...egy kicsit durva). Ha valóban szeret és tud is bánni a növényekkel, akkor szinte bármilyen Orchidea szóba jöhet, de gondosan utána kell járni, hogy melyik mit szeret. Itt nézelődhetsz:

[link]

Sok szerencsét!:)

2010. máj. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazad van én csak a képeket néztem :D

Akkor utánanézek ezeknek a híres orchideáknak. Köszi!

2010. máj. 12. 13:21
 3/3 anonim válasza:

esetleg amaryllis?

[link]

2010. máj. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!