Kezdőoldal » Otthon » Kert » Későn lett metszve a diófa,...

Későn lett metszve a diófa, folyik s nedve, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Körülbelül 30 éves diófát metszettem ma, két kisebb útban lévő ágát vágtam le. Ezek átmérője kb. 8-10 cm. Azóta csöpörög a fa, és nagyon féltem a fát, nagyon fontos nekem. Mit és milyen esetben csináljak?

2017. febr. 26. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
16%

Tekerd körbe.

Amúgy ez miért tudományos kérdés?

2017. febr. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Kend le fagéllel a "sebet".
2017. febr. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

A sebet mindenképpen be kellett volna kenni fertőtlenítő zselével.


Menj el egy kertészeti boltba és fognak adni...

2017. febr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
0%
Amúgy nem lett későn metszve...
2017. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Hogy bírtad kifogni a legalkalmatlanabb időpontot a diófa metszésre?

Régebben azt tanították, hogy csak augusztus környékén, vagy a dió érésekor metszhető a dió. Ma már megengedőbbek, és lényegében azt állítja a szakemberek többsége, hogy bármikor metszheted, kivéve a tavaszi nagy gyökérnyomásos, nedvkeringés kezdetét. Ha fontos neked a dió, és ennyire nem értesz hozzá, legalább a tervezés időszakában a metszés előtt kérdezted volna...

2017. febr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol olvasta a válaszoló,hogy bármikor lehet már metszeni.A diófa nagyon is kivétel ez alól .Amikor beindul

a gyökerek nedvesség szivása,nagy nyomás alakul ki a fában .

Ilyenkor nagyobb faágnál,metszés után lenyomja magáról a sebkezelőt is .Ezt csak úgy képes már megtartani,bekenés után szorosan átkötöd .Így zárod le igazán .Tapasztalat.

2017. febr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző: előtted nem azt írta a válaszoló, hogy bármikor lehet, hanem bármikor, a tavasz kivételével.


Az viszont tény, hogy ilyenkor felesleges bármit rákenni. Annyira folyik a nedve, hogy szemmel láthatóan folyik le a sebkezelő, mielőtt megszáradna. Kb. olyan dolog tavasszal sebkezelőt kenni a dió sebére, mint a vízcsapot elállítani a kifolyó víz lekenésével.

Aki nem látta még ezt a dolgot, az próbálja ki...


Kérdező, ezt elßasztad, az égvilágon semmit nem tudsz csinálni. Folydogál egy-két hónapig, aztán eláll.

Legközelebb majd dióhullás idején csináld, olyankor nem folyik a leve, és nem is lesz károd a zöld dió elpocsékolásával, mint nyári metszésnél.

2017. febr. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ mindenkinek! A Kertészeti Egyetem növénytani tanszékén igen meglepő választ kaptam, mégpedig azt, hogy várhattam volna a metszéssel, amíg a fagyok elmúlnak. A sebet kezeljem megfelelően, ők a kátrányos sebkezelést javasolták (nyilván a gél is jó), de egy ilyen fa kibírja és túléli az ilyen sérülést, nem fog elfolyni, kiszáradni. A nedvszivárgás nem volt olyan mértékű, mint amilyen esetekről olvastam, nem folyt csak csöpögött, és másnapra teljesen abbamaradt.
2017. márc. 5. 21:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Gondolom, a takarítónő szabadult be az irodába, aki echte nagyvárosi panelszármazék. Hozzáértő ember nem mondhat olyat, hogy egy pár fokos tavaszi fagy árthat egy fának. (Kihajtás után, akkor igen, de most nem.)

Oké, hogy neked valamiért szerencséd volt, de a nedvfolyás csak a nagyobb hajtások több arasznyi mérete táján szűnik csak meg, addig meg nem lehet várni.

2017. márc. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!