Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elkezdhetem a paprika/paradics...

Elkezdhetem a paprika/paradicsom vetést? (Palántázó cserépben)

Figyelt kérdés
Ha igen , kint vagy inkább bent ablak/kájha mellett?

2017. febr. 28. 16:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát oké, hogy lepontozták páran a 7. válaszomat, de én évente vagy 400 palántát állítok elő szobában keltetve és üveges előtérben nevelve, virágládákban, és ha nem működne így, akkor nyilván nem így csinálnám.
2017. márc. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Én pl (még) nem pontoztam a 7. választ, de talán a többiek csak amiatt mert nem ismerik a keltetési/palántázási szokásaidat , amit most írtál le ugye. :)
2017. márc. 1. 10:06
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi hetes, jól írtad csak sok itt a városi népség.
2017. márc. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Most végigpontoztam minden zölddel. 😀 szerintem ha nem lesz fagy neki állok jövő héten napközben kint az erkélyen , estére pedig behozva a konyhába. Az úgy jó megoldás lenne? -petrezselyem,paradicsom lenne most. Március végén, április elején pedig a cayen fűszerpaprika.
2017. márc. 1. 10:23
 15/17 anonim ***** válasza:

A paradicsom főleg ráér még, az bent 4-5 nap alatt ki szokott kelni. Ha így ki akarod hordani, akkor az is ráér március végén, a paprikával együtt, vagy inkább később pár nappal.


A petrezselyem mehet most is szabadba, ha jónak találja a hőmérsékletet, majd kikel, nem lesz baja, régebben ősszel is vetettük. (Csak tavaszra a gyomok előbb keltek, és egyből gyomlálni kellett, azért szoktunk le róla.) Ha nem esett volna, én ma tettem volna a kertbe vagy 80 métert, így majd szombaton.

2017. márc. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi, meg is történik a vetés pár órán belül? (Én cserépben , virágfölddel dolgozok, metélőpetrezselymet. :)
2017. márc. 1. 15:57
 17/17 anonim ***** válasza:

Inkább március közepe-vége.


Semmivel nem leszel előrébb, ha most vetsz (pari, papri), csak sokkal több a hibalehetőség, hogy kinyírd a kis palántákat.

2017. márc. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!