Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kertbe szeretnénk egy az...

A kertbe szeretnénk egy az átlagnál nagyobbfajta üvegházat, de nem tudom pontosan mekkora kellene?

Figyelt kérdés

Avokádót, paradicsomot, paprikát, koktélparadicsomot,kígyóubit szeretnénk benne - esetleg egy kis szőlőt, ha megfér.


Meg nem tudom, mit lehetne még ezek mellé. Cukorborsó, zöldbab, tök,cukkini, padlizsán, spenót, sóska, rukkola, saláta,cékla, egyéb gyökérzöldségek, retek elvoltak eddig simán a kertben is. Jót tenne bármelyiknek is, ha inkább üvegházban lenne? Esetleg a padlizsán, cukkini?


Hozzáteszem, nem Magyarországon élünk, az időjárás nyáron-télen átlagosan 10 fokkal hűvösebb, a tavasz-ősz olyan mint régen otthon volt, tehát normál, nincsenek 30 fokok.


Tudna valaki segíteni hogy 2 felnőttre és 2 gyerekre mekkora üvegház kellene? 15m2 elég lenne ahhoz, hogy nagyjából elég legyen a családnak? Vegetáriánusok vagyunk.



2017. márc. 5. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Ennyi növénynek talán 100 m2 kellene .
2017. márc. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A fent említett növényekből csak a paprika, paradicsom, valamint a levélzöldségek bírják az üvegházi tartást. Ezeknek viszont nem éri meg háztáji körülmények között fenntartani egy üvegházat.
2017. márc. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első te majom, nem mind menne az üvegházba mint írtam :) a többi kint van a kertben.


A paprika,paradicsom, ubi tudom hogy üvegházasak mert az anyósoméknál, sógornőméknél meg úgy átlagban mindenkinél ott van. A levélzöldségeket nem ültetném be, mert kiválóan elvannak a kertben is, sőt télen egy-egy nagyobb cserépben bent is boldogan nődögélnek.

Az avokádó meg a személyes kedvencünk, abból ugye két fa kell. De ha azt mondod a többi növény úgy se jó oda, akkor szerintem a 14-15m2 bőven elég lesz.

2017. márc. 5. 18:17
 4/4 A kérdező kommentje:
Az meg hogy megéri-e nem szempont. Egy üvegház nem drága, gond sincs sok vele. Szép kiegészítője a kertnek (egy viktoriánus stílusút néztünk ki), hely van bőven, és a cél az, hogy ezeket a zöldségeket se mindig a boltban kelljen venni. A saját mégiscsak más mint a dél-amerikai import.
2017. márc. 5. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!