Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ezt a két fajta chilimagot...

Ezt a két fajta chilimagot hogyan tudnám a legnagyobb sikerrel palántázni és termőre nevelni?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Ezt a két fajta magot kaptam ajándékba.


2017. márc. 12. 07:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Üdv!


Azonnal ültesd el valami jó minőségű palántaföldbe. Célszerű 2magot kb egy centi távolságra rakni egymástól poharanként,aztán mindig nedvesen tartani a földjét. Gyorsan ki fog kelni, utána hosszú a vegetációs időszaka. Kell neki a napfény és a szellőzés,de 15-17 fok alatt megfázik és elszárad vagy nagyon megtorpan a növekedése. Eleinte lehet nagyon fog felfelé nyúlni,de idővel bokrosodik majd. A meleg környezetet nagyon szereti. Én fólia alatt szoktam őket tartani a kertben is. A kérdésből nem derül ki, hogy panelban,házi kertben vagy cserépben lenne-e nevelve,de a napos ablak is jó. Am érdemes gazdaboltban venni rá palántadőlés elleni szert venni (gombairtó) mert nagyon gyorsan haza tudja vágni a betegség a kis palántákat. A Dithane olyan 350-500Ft körül van egy csomag és 10l vízhez elegendő. De vannak más szerek is,azok picit drágábbak,de megéri. Dióhéjban ennyi. :)

2017. márc. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm! :)

Családi ház. Sima virágföldem van most így gyorsan csak.:(

2017. márc. 12. 12:35
 3/13 anonim ***** válasza:
Èn javasolnám a magok vízben való előcsíráztatását, mert a chilik lassan kelnek, ha nem 30gokon tartod, valamint ezek előnevelèsét már január folyamán szokás kezdeni a lassú növekedésük miatt.
2017. márc. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

[link]


Ez alapján jó lehet?

2017. márc. 12. 13:35
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem most kezdenek bujkálni a narancs színű habaneroim, ugyanettől a cégtől.


Teljesen jó, amit linkeltél, én is ezzel a módszerrel szoktam csiráztatni a magjaimat :) Annyi a különbség, hogy fekete ruha helyett konyhai papírtörlőt használok és teszek egy réteget a magok fölé is - de már csak lelki finomság.


Ha az segít, "házi barkács" meg "minimál" körülmények között úgy szoktam megoldani a 20-30°C-ot, hogy 2 könyvet feldobok a konvektorra és arra rakom a dobozokat és egy hőmérőt.


Arra számíts, hogy ezeknek a nyamvadtaknak viszonylag hosszú a csírázási idejük, akár 2-8 hét is lehet, mire elkezdenek mocorogni.



A földről röviden: tőzegkocka és túl tőzeges virágföld nem ér. Túl erős nekik, nem fejlődik jól benne a gyökerük. Ha mindenképp lazítani szeretnél rajta, tegyél bele (kifőzött) homokot vagy perlitet.


Bárki bármit is mond, házi barkács körülmények között március közepén még abszolút időben vagy a vetéssel: ha ennél korábban kezdenél, spec. világítással, fűtéssel, ventillációval ellátott grow boxra lenne szükséged ahhoz, hogy megmaradjanak és normális ütemben fejlődjenek a paprikáid. Így max. idén valamennyivel kevesebb lesz rajtuk a termés, de C. chinense paprikák teleltethetőek :)

2017. márc. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát nem egy profi írta, de nagy baromságokat azért nem írt, csak kicsit túlaggódja a dolgot, csinálhatod így.

Ami gond lehet, hogy meleg szobában meg fog nyúlni, ablakban is. Jó lenne egy fűtetlen szoba, ahol nincs túl meleg neki, és nem nyúlik annyira.

Vagy nappalra meleg helyre viszed, éjszakára meg hűvösbe.

10 fokon se lesz semmi baja, én már felneveltem jópár ezer paprikát úgy, hogy gyakran kaptak 10 foknál hidegebbet is. (A hideg tartás csak huzamosabb időn át probléma, egy éjszakán át nem.) A napi hőingás egészségesebbé teszi a növényeket, az állandó meleg miatt lazák és gyengék lesznek a szövetek.

Kelésig a magokat minél melegebb helyen tartsd. (Na ne 50 fokon azért. :) Fény nem is kell neki, csak nézd meg naponta, hogy ha kikel, egyből menjen a világos helyre.

2017. márc. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Vagy pedig van egy ilyenem: [link]


Pritaminpaprika es paradicsommagokat hajtattam benne most ültettem át őket. Ebben kicsíráznának? És utána ültetném át.

2017. márc. 12. 16:31
 8/13 anonim ***** válasza:

Sok értelme nincs, legfeljebb annyi, hogy így csak a ténylegesen kikelt magokkal kell foglalkozni, nagyobb edénybe ültetni.

Kelés után a tetőt vedd le, a palántadőlés nevű betegség elkerülésére.

2017. márc. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

4 nap után elkezdett a magokból a fehér rész kibújni! :)

Már most rakjam át őket palántaföldbe vagy ha a zöld rész is kezd kibújni?

2017. márc. 19. 12:38
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor most végül is itatóson csíráztatod?

Ha igen, akkor mehetnek palántaföldbe.

(Én mondjuk virágföldet használok, mert a palántafölddel mindig rossz tapasztalatom volt, soha nem akart bennük fejlődni semmilyen növény.)

2017. márc. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!