Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi ennek az orchideának a neve?

Mi ennek az orchideának a neve?

Figyelt kérdés
Kaptam egy orchideát a napokban, de senki sem tudja mi a pontos neve. Virágai jelenleg nincsenek. Ilyen kis hosszúkás gumókból növeszti a leveleit. A levelei vékonyak, hosszúak és keskenyek. Ránézésre nem is mondtam volna, hogy orchidea, de átlátszó cserépbe van ültetve orchidea "földbe".

2017. márc. 13. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
A leírás igen sok orchudeára érvényes, egy képet tegyél fel, akkor lehet mondani valamit
2017. márc. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok képet mutatni, ha tudnék, már rég feltettem volna egyet róla.
2017. márc. 13. 16:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Pedig anélkül nem lehet semmit sem mondani sajnos. NEm tudod te vagy valaki ismerös lefényképezni?
2017. márc. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajna nem. Fényképezőm nincs, a mobilommal lehet fényképezni, de az még egy olyan ősrégi kövület, amihez kell speciális kábel a géphez, ami nekem nincs.


Sok keresgélés után találtam ezt a képet, ami szerintem pont úgy néz ki mint az enyém. Miltonia, vagy árvácska orchidea akkor a neve. Ehhez esetleg valaki tudna tippet adni, hogyan tudnám elérni, hogy virágozzon?


[link]

2017. márc. 13. 19:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Sikerült azóta kideríteni?

Nem biztos, hogy Miltonia, lehet Cambria is. A hosszúkás gumók a "pseudobulbák", tápanyag raktározásra szolgálnak. Ha összeráncosodnak a bulbák, az vagy tápanyaghiányt, vagy kiszáradást jelez. Sajnos amíg nem derül ki, hogy pontosan melyik fajta, úgy nehéz tanácsot adni a tartásával kapcsolatban, de a legtöbb orchideára érvényes, hogy nem szeretik a direkt tűző napot, illetve fontos nekik a megfelelő párásítás. A gyökereket soha nem szabad nagyon eláztatni, ill. hagyni vízben állni, mert azonnal kirohadnak. Heti 1x elég locsolni, inkább alulról, bőségesen, alaposan felhígított orchidea-tápsóval tápozni 2hetente. A virágzáshoz legtöbbjüknek lehűlés kell, így az se rossz, ha éjszakára kirakod őt és reggel beviszed (csak ne legyen kb 16 foknál hidegebb és 26nál melegebb).

2017. máj. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Éppen most készül virágozni, szóval most azt várom. Lehet a virágokat valaki majd felismeri.
2017. máj. 30. 06:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, abból már kicsit könnyebb lesz azonosítani :)
2017. máj. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!