Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi ez a növény? Mit lehet...

Leo432 kérdése:

Mi ez a növény? Mit lehet tenni ellene? Félek, hogy megfojtja a rózsáimat. Többi lent.

Figyelt kérdés

Idén tavasszal ez a növény ellepte az előkertet:

[link]

[link]

[link]

[link]


Sose láttam még azelőtt. Fut a földön, nagyon vékony, pókhálószerű, sűrű gyökere van.A nagyját már kigyomláltam (előtte lefotóztam). De nagyon sűrűn nő a hajszálvékony gyökere, félek hogy nem sikerült teljesen eltüntetni. Mit csináljak, hogy ne nőjön ki többet?



#gyom #futó gyom #hajszálvékony gyökér
2017. márc. 15. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
tyúkhúr :)
2017. márc. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam csinálni,h megkeresem a tövét és megpróbálom úgy kiszedni,h a teljes gyökere kijöjjön.De nem az az agresszív fajta nem lesz nehéz kiírtani.Párszor kitépkeded és elfog tűnni.
2017. márc. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, nálam tavasszal ezrével van.

Gyökérről nem hajt ki, de szakítva a szárai könnyen leszakadnak, és a gyökéren marad egy kis rész, amiből kihajt. Ha nagy földdel (sok gyökérrel) van kifordítva, akkor visszafogja, ezért úgy a helyes, ha csak végigborotváljuk a föld tetejét a kapával, levágva a gyökérről az összes rügyezős részt.


A tyúkok imádják, meg a net szerint salátát is lehet csinálni a virágzás előtti száraiból, de még soha nem vitt rá a lélek...

2017. márc. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 Pedig tényleg finom.


A rózsákat nem fogja megfojtani, mivel a rózsa megnő egy méteresre is, míg a tyúkhúr 15-20 centinél ritkán nő magasabbra. Viszont párásan tartja a talajt, így akár még pozitív hatása is lehet a rózsákra.

2017. márc. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem tök hasznos,rágcsálók,madarak is szeretik nagyonxd
2017. márc. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!