Kezdőoldal » Otthon » Kert » Madár ürülék tápanyagpótlásra....

Madár ürülék tápanyagpótlásra. Milyen gyakran használjam?

Figyelt kérdés

Ismerősöm mondta hogy bolti szerek helyett az állatai ürülékét használja. Neki is vannak díszmadarai de más háziállata is van, nekem csak madarak vannak. Azt mondta hogy vízben feloldja és úgy használja.

A kérdésem az hogy ez így jó? És mennyire kell higitani? Milyen gyakran kell öntözni vele? Cserepes kinti növények.


2017. márc. 15. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet használni madárürüléket trágyának.
2017. márc. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Használhatod. De ürülék és ürülék közt nagy a különbség. A tyúké pl elég erős. Miért nem kérded az ismerősödet, ha neki van tuti receptje?
2017. márc. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem érdemes reszkírozni. A madarak ürüléke kiegyensúlyozatlan, a növények szempontjából. Könnyen elviszi valamilyen irányban a tápanyagegyensúlyt.

Nem tudom, mennyire vagy tisztában a tápanyagok antagonizmusával. Ennek az a lényege, hogy ha egy valamiből túl sok van, akkor egy másik valami felszívódását meggátolja, és ennek a hiánya miatt egy harmadik anyag se tud beépülni, stb.

Én már jártam így, hogy a tyúkok (volt) helyén lévő cserepekben lévő növények legyökereztek a cserepek lyukain keresztül, és egyszer csak azt vettem észre, hogy mindegyik fehér hajtásokat és leveleket hoz.

2017. márc. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!