Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha egy bimbó elszárad az...

Ha egy bimbó elszárad az orchideán attól még a többi kinyílhat?

Figyelt kérdés
Kaptam egy orchideát van rajta eddig 4 db virág és temérdek bimbó! Tegnap is éppen kinyílt egy de ma láttam hogy az egyik bimbó elszáradt....a többi ettől még ki fog nyílni vagy azok is biztosan elszáradnak?

2017. márc. 16. 11:33
 1/5 anonim válasza:

Nem feltétlenül fog elszáradni a többi.

Száradás ellenére nagyon figyelj, nehogy túl sokat locsold

2017. márc. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az elszáradt virágokat ágd le, mert az is elveszi a tápanyagot. Ha megszabadulsz az elszáradt irágoktól a többi ibm ó szépen fog fejlődni. Az első ár írta hogy ne locsold túl de az igazság az, hogy az orvhideáknak magas páratartalom kell, ha ez megvan akkor elég sa spriccelni és csak kevés ízet adni nemi. Orchidea voltaképpen egy élősködő gyönyörű növény, többnyire fákon él,
2017. márc. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
bocsi a rossz helyesírásért de most îrok először telefonon és sok a rossz betű lenyomása vagy a kihagyott betűk.
2017. márc. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) igazából nem értem miért száradhatott el, 2 napja hozta a születésnapomra anyukám egészségesnek tűnik, tegnap beáztattam 2 órára orchidea tápos ásványvízbe ( mentes ) mert mindig azzal locsolom őket! Hazamegyek lecsípem az elszáradt bimbót és bízom benne a többi ki fog nyílni :)
2017. márc. 16. 12:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nem jó, ha mindig tápos vízzel locsolod. Télen 3 hetente kell tápot adni. Ha a gyökere elkezd rohadni akkor a virág el fog pusztulni
2017. márc. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!