Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet házilag VIRÁGFÖLD...

Hogyan lehet házilag VIRÁGFÖLDET előállítani? Anyagos a kertünkben a föld, ha kiszárad, olyan, mint a beton. Nem bújnak ki a növények, amit elültetek.

Figyelt kérdés

#virágföl-házilag
2017. márc. 25. 07:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Nehezen. Ha nagyobb mennyiségben készítesz lombföldet (komposzt) majd azt kevered az agyaggal. Talán az célravezetőbb, ha az agyagba megfelelő mélységű mélyedést készítesz, amit a komposzttal töltesz fel.
2017. márc. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tőzeget vagy komposztot szerezz, azzal lazítsd fel. De valóban a nagy ültetőgödör jó földdel feltöltve a megoldás.
2017. márc. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ilyen föld nincs, amiben nem kelnek ki a növények. Legfeljebb ha levereted slaggal ültetés után, de alapból minden ki fog kelni, ha jól csináltad. (Nekem is rettenetes földjeim vannak, úgyhogy tudom.)

Ha ősszel rendesen felszántatod vagy felásod, akkor tavaszra porhanyós lesz, akármilyen agyagos. Elveteményezel normális időben (tehát nem akarsz borsót meg zöldséget áprilisban), és meglátod, hogy ki fog kelni minden. Ja persze, ha nem húzol rájuk elég takaróföldet, vagy túl mélyre rakod, akkor se fognak kikelni.


Persze, az agyagos földön lehet javítani, ősszel elterítesz 5 cm homokot meg 5 cm szalmatöreket, rotával beforgatod jó mélyen, aztán az egészet beszántatod (ásod, jó mélyen). Aztán idővel ez szépen elkeveredik, és javul a földed.

2017. márc. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kis kertem van, nem nagyüzemben gondolkodom. Agyagos és meszes a föld, déli hegyoldalban van. Az lehet, hogy túllocsoltam, vagy mélyre ültettem...Sarjadékhagymát, paradicsomot, padlizsánt szerettem volna, - de csak a az elültetett csírázó fokhagyma gerezdek fejlődnek szépen.
2017. ápr. 9. 08:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt adtak már jó ötletet a föld minőségének a javítására.


Én a locsolási oldalát domborítanám, mert te is írod, hogy "ha kiszárad, olyan, mint a beton"...

Hát akkor ne hagyd kiszáradni!

2017. ápr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A locsolástól betömörödött a föld.
2017. ápr. 11. 11:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát veteményezés után nem is szabad öntözni, meg felesleges is teljesen, ha nem homokról van szó, meg nem is vagy nagyon elkésve a veteményezéssel.

Év közben pedig nagyobb esők és öntözés után amint eleget száradt, egyből meg kell kapálni, hogy fellazítsd a felszínt, és elvágd a hajszálcsövességet, ami felhozná a párát.

Egy előnye van az ilyen földnek, nagyon sokáig tárolja nyáron a nedvességet.

Én eladásra is termelek, tavasszal mindent időben veteményezek, és soha nem öntözöm meg, mert olyankor még van elég nedvesség a földben, ami a magoknak kell.

2017. ápr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%
Talajtakarással nagyon jó eredményt értem el. A vastag kulcs réteg nem engedi kiszáradni a földet, a szervesanyag tartalom is javul, a gyomokat is könnyebb kihúzni, és nem kell kapálni.
2017. máj. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A házi virágföld a komposzt.

Ha déli kitettségű a terület és lejtős is, az természetes, hogy könnyen kiszárad. Én a teraszosítást erőltetném.

Furcsa dolog ez, de a szerves anyag hozzáadásával lehet javítani a túl laza(homok) és a túl kötött(agyag) talajokat is. A 8-as jól mondja, a talajtakarás jó megoldás lehet, de ugyanez elérhető élő takarással(zöldtrágya növények), ami a talajt is javítja.

Itt nézz körül:

[link]

2017. okt. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!