Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell virágmagot ültetni...

Hogy kell virágmagot ültetni cserépbe?

Figyelt kérdés
Most csinálom elöször, vettem virágmagot de nem tudom, hogy kezdjek neki. Mit hogy kell, mire figyeljek?
2017. márc. 25. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:

A mélység adott, rajta van a papíron.

Nyilván valami jobb virágföldet használj, ne ilyen Lidl vagy Tesco saját márkásat.

Ne sorba tedd, hanem egyenletesen elszórva. Nem az a lényeg, hogy elfogyjon a csomagból a mag, hanem ésszel, hogy a tervezett növényszámnál legfeljebb kétszer több keljen ki. Apró magoknál lehet sokszorosát szórni, nagyoknál legfeljebb kétszeresét.

Ültetéskor öntözd be, utána már mindig csak lentről szívasd fel vízzel, mert a fenti öntözés kiveri a magot a földből.

2017. márc. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
virágföldbe rakd, én tavaly amit kerti földbe raktam meg vakondtúrásból szedettbe az ugy össze tud tömörülni hogy nem tud benne fejlődni a gyökér
2017. márc. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
és amíg nem kelnek ki takard le egy fóliával a pára miatt
2017. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!