Kezdőoldal » Otthon » Kert » Germesdorfi cseresznye elfagyo...

Germesdorfi cseresznye elfagyott volna?

Figyelt kérdés
3 éves fa, tavaly szépen nőtt, virágzott is pár helyen, de most valamiért nem akar megindulni a rügy. Pár helyen visszametszettem, és száraz volt az ág teljesen

2017. márc. 26. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Én még nem láttam olyant, hogy cseresznyefa elfagyott volna.

Esetleg ha túlságosan megnyomattad nitrogénnel, és nem tudott beérni a hajtás.

Teljesen egészséges volt tavaly, végig? Semmi mézgásodás?

Lehet, hogy pocok vagy valami egyéb jószág elrágta a gyökeret a föld alatt, én már jártam így almával. Próbáld megmozgatni, jobban mozog-e, mint illene.

Ha nem látsz semmi gyanúsat, akkor ne bántsd, várj még egy hónapot, hátha kihajt valami alvó rügyből. Ha egy hónap múlva se hajt, akkor vége.

Vagy ha még most azonnal pótolni akarod, és még kapni is lehet oltványt, akkor ollóval haladj visszafelé a vágással, nézd meg, él-e még valahol.

2017. márc. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Levéltetű volt rajta csak tavaly, lepermeteztem, és szép egészséges fa volt, virágzott is, szépen nőtt is. Csak most meg nem akar megindulni valamiért, germersdorfi amúgy
2017. márc. 27. 21:06
 3/3 nnorbb válasza:
Mi lett végül a fával? Kiderült a baja? Sajnos ugyanígy jártam egy 7 éves Germersdorfi fával. Március elején még élt, de a rügyek leszáradtak, vékony ágak elszáradtak.
2020. ápr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!