Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lemosó permetezést lehet még...

Lemosó permetezést lehet még barackfánál?

Figyelt kérdés

Már virágzik nekem a fa, így a kérdésem hogy már hagyjam a lemosó permetezést?

Méreggel mikor kell rámenni?

azt hiszem sárga barack fánk van meg valami másfajta.


Lemosóra kaptam ezt:ThiovitJet és Champ DP gombaölő szer


Méregnek:Score250EC és BayerGarden Calypso-t.


Namost lemosót vigyem én fel rá? vagy már hagyjam ki?


A méreggel mikor kell lepermetelni?


2017. márc. 27. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Használhatod mindet.

Főleg őszibarackokra jók .A sárga barackot nem támadja a betegség tavasszal,mint a többi fajtát .(trafina)

2017. márc. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A réz (Champ DP) perzselheti a barackfát. Rendes lemosót én már nem csinálnék, de azért ne hagyd ki csak felezd meg a réz dózisát, hogy ne tegyen kárt a növényben. A Score 250EC felszívódó szr, azzal várd meg, hogy legyen levele a fának, addig nem tud felszívódni amíg nincs.
2017. márc. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

ilyenek most a fák:


[link]


[link]


[link]

2017. márc. 27. 19:49
 4/4 anonim ***** válasza:

A kinyílt virágot elviszi a réz, azt már ne mosd le, de aminek még nem látni a bibéjét, azt nyugodtan. Lehet, hogy a szirmot perzseli, de ez nem probléma. Ha csak 1-2 virág van kinyílva egy fán, annak az elvesztését még bevállalhatod.

Ként ne használj, felesleges.


Nyílás elején és kicsivel fővirágzás után kellene rá valami felszívódó virágmonília elleni szer, ilyen neked nincs. (Kontakt is jó, de azzal inkább 3x kell virágzásban szórni.)

Más gomba nemigen bántja.

Rovarölővel majd akkor kell permetezni, ha látsz rajta valami rovart, addig felesleges.

2017. márc. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!