Kezdőoldal » Otthon » Kert » Virágzó árvácskát vettem, ez...

Virágzó árvácskát vettem, ez már a 2. éve a növénynek? Meddig fog még életben maradni?

Figyelt kérdés

Egyáltalán szoktak olyat árulni, ami még nem virágos? Van értelme azt megvenni?

Remélem nem az lesz, hogy elvirágzik és vége.

10 tövet vettem, lesz még belőle szép egybefüggő virágszőnyeg, vagy már nem fog bokrosodni?


2017. ápr. 1. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg árvácskát ősszel kell venni és akkor egész télen és tavasszal virágzik. A mostani tavasziak a nyári hőséget nem fogják kibírni, már próbálkoztam én is. Esetleg valami északi fal mellett, árnyékban próbáld meg.
2017. ápr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az árvácska kétéves növény, a tieidnek ez a második éve.

Ha bejön a meleg, vége lesz. Most még bokrosodik egy darabig, a virágok sokan lesznek és kisebb méretűek, aztán a tő elpusztul.

Előfordul, hogy sikerül életben tartani, és a következő évben is virágzik, de ez elég ritka dolog, szerintem fajtától, tartási helytől, és szerencsétől függ.

Olyat nem árulnak, ami nem virágos, mert az emberek szeretik tudni, mit vesznek.

2017. ápr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Akkor még pár hétig virágzik.

nem vészes, mert 10 tő volt 600 ft.

Ha kipusztul, ősszel veszek a helyére másikat.

2017. ápr. 2. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!