Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kint hagyhatom mostmár (+5cels...

Kint hagyhatom mostmár (+5celsius) a cserepes koktél paradicsom palántákat?

Figyelt kérdés

Magról neveltek, az első rendes leveleinél tart fejlődésben (nem a kelés utáni ovális levelekre gondolok) , 20×20cm cserépben vannak alátéttel, ezekből a vízet esetleg öntsem ki? Friss föld van benne, gondoltam hagyom , hogy megszívja magát a friss föld (ma lettek átltetve) , 14 óra óta állnak a vízben.

Maradhatnak kint, illetve a víz is, vagy most már azt leönthetem a táljukból?



2017. ápr. 1. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Vízben állni semmiképpen nem lett volna szabad.

Átültetéskor beöntözöd, pár napig melegen hagyod, hogy elinduljon a gyökerek fejlődése, ne rothadjanak a sérülések miatt, és ameddig nem kezd száradni a föld, nem öntözöd újra.

Most még vidd be éjszakára melegre.

Amúgy ha nem ültetted volna, kint lehetne hagyni őket, 5 fokban semmi bajuk nem lesz. Tudom, sokan szoktak olyasmit írni, hogy megfáznak 15 fok alatt, de ez nem igaz, sok évi tapasztalat alapján írom.

2017. ápr. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem panghat a víz sok növény alatt, viszont ezt a földet hiába öntöztem be olyan az állaga mint a kakaó (vízet kap , csomós lesz amik belül szárazak.) Ezért hagytam , hogy szívja fel magát kicsit így (új föld volt nem régebbiek, nekem is furcsa volt , hogy szárazabb az átlagnál.)

A kiültetést nem tudom értelmezni, hozzam be, de közben kint is maradhatna? -vagy ezt a cserépre érted, hogy ha nem abban lennének maradhatnának a földben?

-ezeket a bajaja paradicsomokat amúgy én csak cserépben szoktam nevelni. :)

2017. ápr. 2. 10:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kiültetést írtam, te írtad, hogy átültetted.

Ha nem ültetted volna, maradhatnának kint, de frissen ültetve inkább vidd be éjszakára.

2017. ápr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben . Pár napig bent éjszakáznak, akkor amik nem lettek háborgatva maradhatnak kint? (9×9-es cserépben.)
2017. ápr. 2. 14:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Védett helyen maradhatnak kint, de figyeld az előrejelzést, mert a hét második felére hidegebb éjszakákat jósol egynémely meteorológus.
2017. ápr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Erkélyen vannak fal mellett, de még egy ideig sötétedéskor inkább behozom. :)

Köszi a segítséget. 😊

2017. ápr. 2. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!