Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha akarom hogy bokor legyen a...

Ha akarom hogy bokor legyen a citromból és ne csak hosszú valami akkor ezt kell levágnom?

Figyelt kérdés

[link]


vagy máshol kell vágni?


2017. ápr. 21. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy bokor formájú legyen, még nőnie kell sokat, meg kihajtania többfelé. Nekünk is így kezdte, és most kis bokor formája van. Nem kell vele csinálni semmit, magától fog bokrosodni, nem nő egyenesen az égig. :)
2017. ápr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A citromnál is erős a csúcsdominancia, vagyis a csúcsi rügyek hajtanak ki elsősorban. A főhajtást abban a magasságban kell levágni, ahol az oldalágak képződését akarod. A vágási pont alatt levő rügyek (levél hónaljban) hajtanak ki először, azokból lehet az oldalágakat kinevelni. Mellesleg megjegyezve: túl nagy a cserép (dézsa) a növényhez képest. A gyökerek nem egyenletesen szövik át az ültetőközeget, hanem centripetális irányban az eredeti magtól kifelé nőnek, majd az edény falába ütközve körkörösen futnak. Így az edény falánál lesz egy körbefutó, gyökerekkel átszőtt "henger", míg az edény közepén csak átfutnak a gyökerek. Ilyen ültetésnél indokolatlanul nagy a cserép, rosszul hasznosul a közeg tápanyag tartalma.
2017. ápr. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek :) Nembaj ha rosszul hasznosul a tápanyag, ingyen kaptam a kertészetből legalább 10 évre.

Most kb 30cm, 1 méterest akarok, de csakis bokor formában. Ezért vagyok kíváncsi hogy mikor vágjam már.

2017. ápr. 22. 16:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha csak a csúcsot vágod le, akkor jó eséllyel csak 1-2 új hajtás fog előjönni.

Minél erősebb a visszavágás, annál több hajtás jön a maradékon.

Ha el akarod ágaztatni, akkor alul, mondjuk 4 levél fölött vágd, szerintem ott vágva már el kell ágaznia 3-4 felé.

Ha csak magasan, a berajzolt szinten akarod elágaztatni, akkor hagyd így nőni még legalább késő nyárig, vagy jövő tavaszig is, ha gyengén fejlődne.


Ez valami oltvány lenne?

2017. ápr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez citrom, magról.
2017. ápr. 23. 21:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Az alján van valami furcsa kanyar, abból gondoltam.

Azt tudod, ugye, hogy termésre nem nagyon számíthatsz így?

2017. ápr. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy a citrom nem magról szaporodik, én csak az illata miatt akarom bokor formájúra :)
2017. ápr. 24. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!