Kezdőoldal » Otthon » Kert » Több növényvédőszert - az...

Több növényvédőszert - az utasítása szerint évente 1-szer, estleg 2-szer szabad használni (pl. SPILAN 20GS). Kiskert tulajdonosok nem biztos, hogy sokféle szert megtudják vásárolni. Miért szükséges a korlátozás?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 30. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Mospilánról olvastam .Nagy hatású rovarölő granulátum

Azért irják a használati gyakoriságukat,hogy a kártevők ne szokjanak hozzá ,mert egy idő után hatástalannak bizonyulhat .Ezért kell a szereket cserélgetni,meg a boltból is fogyjon .

2017. ápr. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A rezisztencia csak hosszabb idő alatt alakulna ki, inkább csak 6-8-10 használat után.

Azért nem szabad többször, hogy a szermaradék ne gyűljön össze a növényben, mert az már a szuperérzékeny szervezetű emberek számára már veszélyes lehet elvileg.


Én mondjuk nem veszem ezt annyira komolyan, csak a szedés előtti időkben nem használom többet az engedélyezettnél. De ha mondjuk szilvát permeteztem 1-2 hete levéltetű meg poloskaszagú szilvadarázs ellen, akkor ennek a szermaradéka teljesen elenyésző lesz szüretre. Majd az utolsó egy hónapban viszont garantáltan nem fogom többször használni ugyanazt.

2017. ápr. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!