Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rododendron /Havasszépe/...

Rododendron /Havasszépe/ betegség, vagy rosszul csinálok valamit? Nem tudok már mit kezdeni vele.

Figyelt kérdés

Tavaly vettem egy gyönyörű Rododendront, semmi baj nem volt vele, szépen kivirágzott, csak virágzás után későn ültettem át, akkor elkezdett barnulni a levele, de nem dobja le. Én szedtem le őket. A télen hűvös, de fényes szobában teleltettem, ahogy elmúltak a fagyok egyből kivittem, gondoltam kint jobb lesz neki, de nem lett. Vettem levéltrágyát, fújkálom vele, tettem rá kávézaccot, de nem lett javulás. Sőt egyre rosszabb, így visszavittem a lakásba, hátha észhez tér, de semmi.. :/ Teljesen elkenődtem. Segítsetek légyszíves!


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2017. máj. 1. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2017. máj. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

két tippem van...

a: nap megégette

b:nem jó a talaj ph-ja

2017. máj. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bentre való fajta egyáltalán? Nem kiültetve kellene tartani?
2017. máj. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A virágboltban azt mondták, hogy csak -5°C-ig bírja a hideget. De nem bánnám egyébként ha ki lehetne ültetni.

2-2,5 méterre nő meg.

2017. máj. 5. 22:50
 5/11 A kérdező kommentje:

Ilyen volt mikor vettem. Ez kiültethető? (scintillation)


[link]


[link]

2017. máj. 5. 23:18
 6/11 anonim ***** válasza:

A neten mindenhol télállónak írják. Ilyeneknél természetes is, hogy a folyamatos, egész éves meleget nem jól tűrik, a lakás sötétjét meg főleg. (Az ablak belső oldala is sötét a kintihez képest, az üveg sok fényt megfog, csak a szem alkalmazkodik a sötéthez.)

Viszont a kiültetést erősen befolyásolja, hogy savanyú talaj kell neki, ami az országban nagyon kevés helyen van.

Lehet, hogy egy nagyobb cserép kellene, savanyú földdel feltöltve.

2017. máj. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy lakásba való Rododendron?

Én nem ismerek ilyet.

Vidd ki és félárnyékos helyre ültesd el!

Már ősszel kellett volna, de nem is baj, hogy ebben a -24 fokban még nem volt kint.

A savanyú talajt kedveli, hogy azt hogy tudod előállítani, arról az alábbi linken tudsz okosodni:


[link]


Ha félted télen, mert még fiatal és kicsi, akkor tekerd körbe kertészeti boltokban kapható gézszerű anyaggal és náddal. Semmi nejlon, csak természetes "télikabát"

Én egy nagyon különleges Magnoliát hoztam Olaszországból ami szintén savas talajt kedvel, közepesen fagytűrő és ezzel a módszerrel remekül átvészelte az idei telet.

A Rododendronnak kint a helye!


[link]

2017. máj. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez gomba.

Túl van locsolva.

Ez úgy lehet, ha megnőtt a gyökere és nem ültetted át nagyobb edénybe.

Át kell ültetni és venni kell gombaellenes port, én OBI-ban vettem, egyébként ott mondták meg a diagnózist is.:) Ritkábban kell locsolni és a locsolóvízbe a port belekeverni.

A nagyon beteg levelet le is tépkedheted, azt is tanácsolták, hogy akár az egészet tépjem le és kezdjem újonnan növeszteni a tövéről.

2017. máj. 15. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Még egyszer visszamentem a boltba, ahol vettem. Azt mondták, hogy ne ültessem ki mert szétfagy. Nyáron kint, télen bent.

Átültettem még 1x. Hát nagyon tómör volt a földje. Kifejezetten neki való földbe van, bár eddig is abba volt. Hát szegénykém tiszta fonnyadt, mintha nem venné fel a vizet. Egyre rosszabb..

Utána nézek valami gombaellenes szernek, mert kezd egyre gyanusabb lenni.

2017. máj. 23. 10:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Fotózd le és mutasd meg a képeket kertészetben!
2017. máj. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!