Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy lehet hatékonyan kitisztí...

Hogy lehet hatékonyan kitisztítani vagy megelőzni hogy beragadjon a fű a fűnyíró traktor vágóasztalának oldalára?

Figyelt kérdés
Van egy Partner márkájú fűnyíró traktorom 107 cm széles vágóasztallal és ha kicsit nedves már a fű akkor egy idő után teljesen beragadnak a kések és nem lehet nyírni vele...de ha nem vizes a fű akkor is egy idő után annyi fű rakódik le hogy úgy se lehet...idáig mindig levettem a vágóasztalt és csavarhúzóval lefeszegettem a lerakódott füvet, de ez elég macerás...arra lennék kíváncsi hogy mit lehetne tenni hogy ne rakodjon le a fű?

2017. máj. 9. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
Leszed alaposan és bekened olajjal. Időnként újra kell olajozni a felületeket.
2017. máj. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem hagyományos fűnyíróim vannak.

Azoknál azt tapasztaltam, hogy ha minden munka után alaposan kitakarítom (spaklival, drótkefével, gyökérkefével teljes fémtisztára), akkor munka közben nem rakódik le annyi hogy meg kelljen állni miatta.

Ha hagyok benne némi lerakódást, akkor bizony előfordul hogy 1500 nm nyírása közben 1-2szer meg kell állni kitakarítani.

Ha harmatos, nedves a fű, akkor meg bele sem kezdek, csak kínlódás. Nem szedi össze rendesen, csomókban elhagyja a nyesedéket, eltömődik stb.

2017. máj. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%
Füvet harmatban kell kaszálni, és délután fűnyírózni.
2017. máj. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!