Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tuja kerítésnek?

Tuja kerítésnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lakásból szabadultam ki kertes házba. A "probléma" vele, hogy az egyik szomszéd telken egy közintézmény található, ahol relatív nagy a forgalom, és remek panoráma nyílik a kertemre, mivel az objektum bejárata 2-3 méterrel magasabban van a relatív vízszinttől. :)


Arra gondoltam, hogy azt a két oldalt (legyen A és B) tujával takarom el. Mit kell róla tudni? Mit tudtok ajánlani? Elvárásom vele szemben az, hogy kb. 5-6 méter magas legyen, és amennyire csak lehet "igénytelen". Ha elültetem csak nőjön, persze a kötelező szervizeket megkapná, de nem vinném túlzásba. És a lehető legköltséghatékonyabb legyen. :)


Az A oldal kb. 20 méter a B pedig 11.


Előre is köszönöm a segítséget, mert még nem volt ilyen problémám, mivel nem volt kertem. :)


2017. máj. 17. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha az "elülteted oszt kész" az irányelv, a leylandi ciprust ajánlom.

Ha mondjuk tudsz alá tenni csepegtető csövet, időnként permetezni, akkor smaragd tuját.

Ez utóbbi -szerintem- szebb. Igaz, kell 3-5 év mire szépen záródik.

2017. máj. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz nagyon sokat rákölteni, és kicsi növényekkel indítasz, akkor 8-10 évbe is telhet, mire valóban takar olyan magasságban is.

Ha nem díszkert, hanem termelni is akarsz valamit, akkor egy 5-6 m-es tujasor közelében (5 m) csak rengeteg öntözéssel tudsz termelni.

Közintézmény esetén biztos nem probléma, ha átnyúlik a szomszédba, de egy lehetőség, hogy nyírni is kell majd később.

2017. máj. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, van-e ebben különbség tuja és tuja közt, én eddig ahol csak láttam, az év néhány hónapjában elég komoly darázsmágnesnek bizonyult.
2017. máj. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nemrég jártam úgy, smaragd tuja sövényt gondoztam. A legelsőnél belenyúltam a lombozatba, azonnal megcsípett egy darázs.

Nem tudom mit esznek rajta...

2017. máj. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#1-el ellentétben és lebeszélnélek a leylandi fenyőről, mert pár év alatt kezelhetetlenül nagyra nő és csak gond van vele. Tulajdonképpen az egészen kis átmérőjű, magasra növő fajták lennének jók, amelyek a Te kertedből sem vennének el túl nagy helyet, csak az ilyenek lassan nőnek, amikor meg sok év után igazán nagyok már, akkor folyamatos gondot jelentenek. Inkább ajánlanám -esetleg valamilyen kerttervező bevonásával- a paraván jellegű futónövény alkalmazását.
2017. máj. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem, csak látom, hogy agyba-főbe hirdetik.

Mi a véleményetek a "Csodasövényről"?


Gyorsan növő, 3 év alatt eléri az 5 métert, nem kényes, eléggé igénytelennek olvasom.


[link]

2017. máj. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöktől eddig csak jót hallottam a csodasövényről.

Hátránya hogy lombhullató.


Ja, a tujához még annyit, arra készülni kell hogy évente minimum 2-3 alkalommal permetezni kell, többféle gombabetegség, kártevő támadja.

És sokak fejében élő tévhit hogy nem kell öntözni.

2017. máj. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!