Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol lehet Közönséges Csikófark...

Hol lehet Közönséges Csikófark növényt beszerezni? A tartása illegális cselekedet?

Figyelt kérdés
Tudtommal védett növény melynek eszmei értéke a 100000 ft is meghaladhatja. Ha valakinek van azzal külön is egyeztetni szeretnék. Mielőtt még valaki mondaná hogy ezzel akarom magam drogozni az téved, csak sziklakertemhez szeretnék már hónapok óta legalább egy ilyen növényt beszerezni.

2017. máj. 20. 11:19
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Több kertészeti árudában is kapható, a Google itt is a barátod.
2017. máj. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem találtam árusítóhelyet, de ez biztos az én hibám, vagy nem mélyedtem el benne alaposan.

Mivel védett vadcserje, talán nem is egyszerű dolog.

Ellenben itt a Wikin találsz utalást, hogy hol lelhető fel...

Csakhogy nem mindegy, hogy milyen példányt sikerül szerezned, mert nagyon macerás a megtermékenyülése.


[link]

2017. máj. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

... és még annyit:

A tartása nem illegális cselekedet, mert ha kihajt nálad valami csoda folytán, akkor nyilván nem dobod ki a komposztra.

Az a büntetendő, hogyha valahol vadon él és te kiásod.

2017. máj. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a google a barátom de én sem találtam még egyetlen egy kertészeti áruházban sem ilyen növényt. Mindenhol csak leírás van róla de idáig még sehol sem értékesítenek.
2017. máj. 20. 13:37
 5/6 A kérdező kommentje:
Esetleg néhány kertészet nevet mondanátok ahol ilyet kaphatok.
2017. máj. 22. 15:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd az Andizsuzsit, ő talált többet is! :D


Én viszont ennek alapján arra biztatnálak, hogy szerezz magot és ültesd le!

"A murvalevelek a megtermékenyítés után elhúsosodnak, és piros színű tobozbogyót, ízletes álbogyót hoznak létre, aminek köszönhetően állatok útján is terjed a mag."


A linkelt Wikipédia leírásban benne van, hogy hol találsz ilyen növényt, tehát magot.

2017. máj. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!