Kezdőoldal » Otthon » Kert » A tücsök árt a növényeknek?

A tücsök árt a növényeknek?

Figyelt kérdés
Jó két hete kiültettem a paprika palántákat, és szinte mát vagy tízet kirágott valami. Kapáláskor gyakran látok tücsköket kifutni a föld alól, azok rágnák el a palánták szárait? Tücskökről beszélek és nem lótetűkről, a félreértések elkerülése végett. Mivel lehet védekezni ez ellen?

2017. máj. 22. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, a tücskök voltak. Ameddig kicsi a palánta, addig elrágja a szárát, később már nem.

Nálam is mindig sokat el szoktak rágni földszinten. Idén permeteztem hagymalégy meg földibolha meg egyebek ellen, és akkor már Spilannal lenyomattam az egész kertet. Eddig egyetlen tücsökrágta palántát se láttam, de tücsköt se, szépen kipusztultak a kertemből. (Mire visszaköltöznek a szomszédból, akkorra meg megnőnek a palánták.)

2017. máj. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is permeteztem már Mospilannal, csak nem tudom, hogy annak van-e hatás a föld alatt. Az igazság az, hogy szinte soha nincs teljesen átrágva, csak belekezd, de az elég, hogy a növény már ne kapjon annyi vizet, mint kellene.
2017. máj. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a lótetű a ludas.Nálunk legalábbis tuti, mert a tücskök nem fúrkálnak lyukakat a palánta alá csak a járatokba húzódnak be.
2017. máj. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A föld alatt nincs hatása a Mospilannak, viszont a tücsök megeszi a lepermetezett mindenféle növényeket, és feldobja a bakancsot.


A lótetű és a tücsök kártétele általában különböző.

A lótetű egy föld alatti járatban rágja el a szárat, a kisebb növényt mindenestől lehúzza és megeszi.

A tücsök meg csak földszinten elrágja a szárat (vastagabb szárba csak belerág).

2017. máj. 23. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csiga nem lehetett ?
2017. máj. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csiga a levelét eszi, nem a gyökerét.
2017. máj. 25. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!