Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam egy cserepes orchideát....

Kaptam egy cserepes orchideát. Hogyan gondozzam? (locsolás, napfény, átultetés) Meddig szokott élni?

Figyelt kérdés
2008. okt. 15. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is tettem már fel hasonló kérdést.Nekem azt mondták,hogy napos részre tegyem,a vizet nagyon szereti,és hogy tud újra virágozni.Átültetni nem fontos,de ha akarod,akkor csak jó vízáteresztő földbe tedd.Most Nekem ledobta a virágokat,de meg kell várnom amíg a szára leszárad az utolsó szemig.A ztán a még nem száradt résznél kell elvágni.A párát szereti,ezért én most kitettem a konyhába,az ablakhoz közel.Eddig jól nézki,remélem,hogy újra virágzik.
2008. okt. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Rendben.

Nagyon koszonom,igazán jo dolgokat irtal...:)

2008. okt. 16. 14:50
 3/9 anonim válasza:
Arra vigyázz még hogy csak alulról öntözd mert különben nem marad meg sokáig.
2008. okt. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van orchideám,2 db. Nálunk a cserepek a keleti ablakban vannak. Csak fény éri őket. Nem viszem túlzásba a locsolást. 5-6 hetente locsolom őket, és az egyik most virágzik 3×, a másik 2×. Óvatosan a locsolással!
2008. nov. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az jó ha mindig van alatta víz mert úgy veszem ki mindig kell alá ?!
2008. dec. 4. 15:11
 6/9 anonim válasza:
100%
Sziasztok Én ugy tudom hogy nem szabad alatta a viznek álnia.Csak a speciális táptalajának nedvesnek kell lenni ilyen pumpás fujokával szoktam párásitani.Sok szerencsét
2009. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Érdemes ráguglizni is, van olyan oldal, hogy orchidea 1x1, vagy mi. Nem állhat alatta víz. A boltból többnyire fakéreg-keverékben jön, ilyesmi van a csrépben, ezt hiába öntözöd, a víz csak átszalad rajta. Heti egyszer állítsd orchidea tápoldatos vízbe bő fél, vagy egy órára. A kérgek megszívják magukat vízzel, biztosítják a páradús közeget a lélegző gyökereknek.Ezek a gyökerek vizes földben elrohadnának. Ha beáztattad, emeld ki a vízzel telt edényből, hogy kifolyjon a víz.Azért érdemes közben időnként megspriccelni is vízzel. Tűző napot nem szereti, nekem is keleti ablakban vannak.
2009. máj. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
milyen vízzel kell locsolni?
2011. márc. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
csak a lágy vizet szereti. Lehet palackozott víz is.
2011. szept. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!