Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy floráriumot lehet terráriu...

Egy floráriumot lehet terráriumból csinálni?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett ez a florárium. Nos én nem szeretnék sem gömbakváriumban, sem palackban, sem nagyobb befőttes üvegben növényeket tartani.

Broméliákra, orchideákra és más trópusi virágokra gondoltam, esetleg még páfrány. Egy hüllők tartására használt terráriumra gondoltam.

6500 Kelvines fénycső, párásítanék. Melegítőlámpa ide is kell?



2017. máj. 23. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:
A florárium esetében a magasság számít, többnyire magasabbak, mint amennyire szélesek vagy hosszúak.
2017. máj. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én ugyan ezt csináltam, de csak orchideákat tettem bele. Nézni kell hogy a kiválasztott növény milyen körülmények között érzi jól magát. Nekem 2 db full spektrumú növény reflektor, és 1 db 30W teljesítményű 6500K reflektort használok, és a florárium mérete 120x100x90. Mohák azok nagy páratartalmat igényelnek, spórával ne próbálkozz, mert nagyon nehéz. Melegítő lámpa csak akkor szükséges, ha van benne állat is. Az orchideák nem a meleget szeretik, hanem a hőingadozás kell nekik. A nappali és az éjszakai hőmérséklet 8-10°C-ot kell ingadoznia a virágzáshoz. Mindenképp kell bele párásító, vagy permetező. Ha gondolod, részletesebben is el tudom mondani. Írj rám😏
febr. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!