Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért hullik a félig kifejlett...

Miért hullik a félig kifejlett meggy?

Figyelt kérdés
Minden évben egy kevés, félig kifejlett meggy le szokott hullani a fámról (érdi bőtermő). Az idén viszont rekord mennyiségű hullot le, alig maradt termés a fán. Növényvédelmi gond sze-rintem nincs, az előírásoknak megfelelelően permeteztem, betegséget, kártevőket nem észlelek. Én arra tippelek, hogy „megfázott” a zsenge termés, mert virágzáskor is fagypont közeli volt a hőmérséklet, sőt később mínusz 1 – 2 fok is volt. Helyes az elképzelésem? Vagy más oka is lehet a korai gyümölcshullásnak

2017. máj. 25. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
A fa így szabadul meg a feleslegtől és a többlettől . A szél is ezért fúj hogy a selejt kihulljon , kánikulában vagy betegség esetén a növény feláldozza a termést hogy ő túléljen . A füge bokrok is megfáztak ,csak most kezd rügyezni , jó hogy nem ástam ki .
2017. máj. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ennek többnyire a tökéletlen megtermékenyülés az oka és a nem megtermékenyült virágból kialakult terméskezdemények hullanak le.
2017. máj. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Felénk is a termés nagyobb része lehullik mindenkinél, a szokásos mennyiség többszöröse. Itt is voltak fagyok.

Én úgy gondolom, hogy a fagyok nem nyírták ki teljes egészében a meggyszemeket, de az érzékeny magbeleket olyan mértékben károsították, hogy lassan elhaltak, így a meg nem termékenyült szemek szokásos hullási ideje után potyogtak le.

2017. máj. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem a 2-es válasza tűnik legjobbnak. Emléketetem szerint a virágzáskor nagyon hűvös volt az idő, méheket csak elvétve lehetett látni. Tehát a termékenyülés hatásfoka igen gyenge lehetett.
2017. máj. 26. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!