Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kert leválasztásánál a betonos...

Kert leválasztásánál a betonoszlopokkal kapcsolatban lenne kérdésem?

Figyelt kérdés
Le akarjuk cserélni a rossz fa kerítést mert marhára nem szab gátat a kutyánknak. Megvettük a betonoszlopot, drótot, ez okés is. Van aki azt mondja, le kell betonozni az oszlopokat a földbe, van aki szerint elég jól ledöngölni a földet neki és az is megfogja. Tapasztalatok? amúgy a betonoszlopok 2 méter 40 centisek, a drót pedig drótháló vagyis ami ilyen szálakból van összeheggesztve. de azt hiszem ez a neve... Köszi a válaszokat! :)
2017. jún. 4. 19:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Betonoszlopot betonozni? Most mi van?
2017. jún. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ásol neki lyukat a földbe, és ott csak ledöngölni ahogy beleraktad, vagy betont a gödörbe, persze előtte bele az oszlopot is. Szerintem jól kérdeztem a dolgot.
2017. jún. 4. 20:01
 3/21 A kérdező kommentje:
Egy idő után megdől az oszlop állítólag. én is láttam már ilyet csak nem tudom azért volt e mert nem volt rendesen ledöngölve neki a föld, vagy a beton hiánya miatt?
2017. jún. 4. 20:08
 4/21 anonim ***** válasza:
2017. jún. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nem kell betonozni. Nekem 5éve úgy áll hogy luk lett fúrva, bele a betonoszlop betemet, megdöngöl+1vödör vízzel még megküldtem hogy bemosódjon. Azért se betonoznám be, mert f@$z voltam és nádszövetet tettem a kerítésre, persze a szelet egyből felfogta 4 oszlop viszont tőbe eltört az évek alatt. Régi kihúz, helyére a másik.
2017. jún. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Jólvan. :D azt hittem nem jót linkeltél de így világos igaz nem írták, hogy hogyan döngölik, de gondolom akkor rendesen földel vissza. :D Köszi
2017. jún. 4. 20:26
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszi nektek. Csak ha nem ért az ember hozzá sima döngölés hihetetlennek hangzik de végül is a föld is néha olyan mint egy beton, ha megszilárdul. :) Köszi szépen nektek. :)
2017. jún. 4. 20:27
 8/21 anonim ***** válasza:
A két szélső oszlopot azért illik oldalról megtámasztani. De egyébként elég beiszapolni őket
2017. jún. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Amúgy innen vettem ahova a link visz az oszlopokat, akartam venni ezt a kengyelt amivel a kiskaput, mondjuk a képeken a nagykaput felerősítik az oszlopra, de az nem volt se vas boltban, sehol sem, másik tüzépen meg mondták amúgy, hogy döngölni elég, de ne vizes földel, az nem jó. :D de akkor csak kell egy kevéske, azért homokkal nyilván nem lehet tömíteni. de azt majd megoldjuk. A kis kaput meg szerintem megoldjuk úgy, hogy vasoszloppal legyen megoldva az a rész, ahhoz meg könnyebb hozzáhegeszteni, nem kell lapos vasból kengyelt vagy mi a fenét heggesztgetni.
2017. jún. 4. 20:41
 10/21 anonim ***** válasza:

A kapuoszlopot szokták betonozni, de annak nem ilyen vékony betonoszlopot használnak, hanem vastag betonoszlopot vagy vasat. A kapuszárnyba bele tud kapni a szél, azért kell az oszlopot betonozni.

De a sima kerítést csak beiszapolod, és kész. Ha jól van csinálva, akkor nincs olyan erő, ami oldalra nyomja.

2017. jún. 5. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!