Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell a füvet karban tartani?

Hogy kell a füvet karban tartani?

Figyelt kérdés
Lehet napon locsolni? Mennyire rövidre kell vágni. Gyomirtóval lehet a gyomor írtani közűle?

2017. jún. 19. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos ismered a klasszikus viccet, amikor megkérdik a lordot, mitől olyan szép a kastélya körül a pázsit? A válasz: locsolni és nyírni - 500 évig! Ha rendszeresen vágod akkor gyom nem lesz közte (hiszen nem tud megnőni), nekem legalábbis nincs, pedig sose gazoltam. Locsolni inkább kánikulában ne, csak estefelé, vagy kora reggel.
2017. jún. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen nekem is ez a tapasztalatom, csak ez a terület két éve még gazos volt. Nem füvesítettünk hanem vágom hetente-kéthetente és idén már locsolom is. Látszik hogy kezd a fű terjeszkedni de hát lassan és gondoltam valahogy fel lehet gyorsítani pl a gyomírtással.
2017. jún. 20. 07:58
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Felgyorsítani úgy tudod ha rávetsz fűmagot, esetleg fehér herét. Előtte érdemes alaposan felgereblyézni, vagy gyepszellőztetőzni a területet hogy a fűmag könnyebben megeredjen.

Ezen kívül tavasszal és nyár közepén-végén érdemes műtrágyázni jó minőségű, hosszú hatástartamú anyaggal.

És persze öntözni öntözni öntözni.


Jó ha vannak az udvarban nagyobb fák vagy egyéb, nap egyes szakaszaiban árnyékot adó dolgok.

Hiába a sok öntözés, gondoskodás, ha a perzselő nap kiégeti.


Gyomot kiirtani? Esetleg szelektív, kétszikűek elleni szerrel, pl. Gyom-stop. Ezt is az előírtnál kétszer töményebbre keverve. Bár írtad, hogy nem tisztán füved van, így számítani kell rá hogy a jelenleg esetleg dekoratív, de kétszikű alkotók odalesznek. Pl. az én kertem is ilyen, fehér here, repkény, százszorszép, és néhány egyszikű alkotja a gyepet. Szép egybefüggő, zöld, nyírás után is tömött, egybefüggő, szép. Ha ezt megszórnám kétszikű írtóval, tönkremenne az egész...

2017. jún. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!