Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kb 10 éves termő meggyfa...

Kb 10 éves termő meggyfa eszmei értéke mennyi lehet?

Figyelt kérdés
Kicsavarta a szél...
2017. jún. 24. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Mennyi meggy volt rajt ? Milyen fajta volt ?

Mennyire szakadtak ki a gyökerei? Én már ültettem vissza kidöntött fát,nem csak meggyet,almákat is .

2017. jún. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az eszmei értéke annyi, amennyit neked megér(t).


De amúgy, ja beszélj valakivel, aki ért hozzá, hogy van-e még esély megmenteni.


Én 10 éve egy 10 éves szilvafát ültettem át, és azóta sokkal nagyobbra nőtt és sokkal többet terem, mint előtte.

2017. jún. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eltört a szára a talaj felett ahogy mozgatta a szél és egy lukat is csinált a földben a gyökér körül, de sajnos nem lehet visszaültetni... Úgy tört el, hogy szétrepedezett hosszában ahogy küzdött a szél és rángatta a koronáját. Elvileg van rá biztosítás kiegészítő a lakáshoz, csak nem tudom milyen értéket tüntessek fel a bejelentésnél.
2017. jún. 24. 17:32
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

Hát egy meggy csemete 1500 forint.

Egy hete a meggy kilója még 1000 forint volt Debrecenben. Egy tízéves fa nálam olyan 30-50 kiló meggyet terem.

Én biztosan írnék vagy 40 ezer forintot. Csak az idei termés ért annyit, ha korai meggy volt.

2017. jún. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

tíz napja a meggy pesten 450Ft volt

[link]


[link]

2017. jún. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most ültetsz egy fát, várhatóan 10 év múlva lesz ilyen termőképes,jövedelmező. Akkor 10 év kieső jövedelme + a fa ára. Az alatta másra nem használható terület 10 éves termő értéke a munkád és a kiadások. Ez a eszmei értéke.

Más kérdés, hogy menyit fog fizetni a biztosító.

2017. jún. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!