Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy 24 méter mély kútba,...

Egy 24 méter mély kútba, amiben 10 méter a vízoszlop, milyen mélyre kéne ereszteni a mélykúti szivattyút?

Figyelt kérdés

2017. jún. 26. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
addig leengedheted, amíg tiszta vizet szív fel és nem a homokos-iszapos vizet az aljáról. Én így szoktam (medencét töltök vele). Nyilván a max. az az aljától mondjuk 1-2 méter, ha bisztosra akarsz menni.
2017. jún. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 vatafak ***** válasza:
Ahogy egyes megírta. fontos h mielőtt beruházol egy komoly többlépcsős búvárra le kell csekkolni hogy mennyire homokos a víz. azok ugyanis nagyon nem bírják és hamar megpusztulnak tőle. ha homokos akkor az óccsó rezgőmembránossal kell addig szívatni amíg kitisztul az bírja a homokot.amúgy én is koppanásig leengedem és visszahúzom kb 2 méternyire.
2017. jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Óva intelek hogy ebbe a kútba membrános mélykútit tegyél !!

Olyan vibrációt csinál,hogy pár hónapon belül nem lesz bent akkora víz,hogy a szivattyú víz alá kerüljön .

Vegyél 1 kb 40-50 m emelőmagasságú csőszivattyút,ezt beleengeded 6-8 m a vízbe,nem mélyebbre.Majd 10 percig szívatod a vizet,ekkor megméred mennyit csökkent víz szint,hogy tudjad mire képes a kút .Mindig csak annyit szabad kiszívatni,ami a kútat nem teheli meg .A túl szivatás is végzetes lehet .

2017. jún. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Micsoda? A rezgő membranszivattyu hogyan art a kutna? Ilyenrol meg nem hallottak :O tudna rola reszletesebben irni?
2017. jún. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már a szivattyú megvan, többlépcsős 5 köbméter/órás. A kút is bírja a 100 liter/percet,csak a mélységgel nem vagyok tisztában hol használjam.
2017. jún. 26. 17:48
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

Na-na ,csak óvatosan azzal a kúttal,viz kívétellel .Majd ha behomokol,volt viz, nincs víz .Az ördög nem alszik,csak bóbiskol .

Akik engem leirtak,biztosan sok kút üzembe helyezésnél vettek részt .

2017. jún. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!