Kezdőoldal » Otthon » Kert » Álló muskátlik miért nem...

Álló muskátlik miért nem hoznak újabb bimbókat, virágokat?

Figyelt kérdés
Van futó muskátlim,nagyon szépen virágzik.Van 2 db álló muskátlim,különböző helyről,más típus,de ugyanaz a gond : mikor 2 hónapja megvettem,nagyon szépen virágzott,egészen idáig mindkettő.Folyamatosan szedtem le az elvirágzott részeket,nem öntöztem túl,mégse hozott újabb bimbókat.Úgy helyeztem el őket,hogy reggel 9-től éri nap délután 2-3-ig,mert mikor tűző napon voltak sokáig,kókadoztak ebben a nagy melegben.Vagy hagyjam őket egész nap a napon,talán ez a bajuk ? A futót nem tápoldatozom,mégis szép,ezeknek meg szükséges lenne ?
2017. júl. 1. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont 9-15 óráig a legtűzőbb a nap, ha ekkor éri őket, akkor a csúcsidőben kapják, de nem ez lehet a bajuk.

A virágbolti ócska földből már átültetted őket, valami jó kis komposztos erdei vagy kerti földbe?

Mert ha nem, akkor nagy valószínűséggel azt már kiélték, úgy tartalomra mint nagyságra.

Ha van lehetőséged, ültesd ki szabad földbe, ha nincs, akkor nagyobb, világos cserép vagy kaspó(!), mert a bolti sötét színű műanyag "cserép" nagyon átforrósodik, jó föld, rendszeres locsolás és helyre jönnek.

2017. júl. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Átültettem őket jóval nagyobba,marhatrágyás földbe :) De valamiért akkor tényleg kimerült a föld,veszek tápoldatot,köszönöm a választ ! kertem sajnos nincs
2017. júl. 1. 17:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Vegyél olyan muskátlitápot, aminek az a jelzése, hogy virágzás elősegítő, virágzásgyorsító.

És még egy kis jó tanács:

[link]

2017. júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként eladásra felturbózzák őket mindenféle kegyszerekkel-vegyszerekkel, hormonokkal és most lehet, hogy csak pihen.
2017. júl. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!