Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen ágaprítót ajánlotok?...

Milyen ágaprítót ajánlotok? Nem kell túl komoly gép, max.3,5-4 cm-es ágakhoz kell, de többnyire csak 1,5-2 cm vastagok lesznek.

Figyelt kérdés
2017. júl. 9. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyit szánnál rá?
2017. júl. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
40-50ezer
2017. júl. 9. 17:01
 3/9 A kérdező kommentje:
Frissen vágott ágakat aprítanék főleg, nem szárazat, ha ez számít.
2017. júl. 9. 17:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Kicsit többet szánnák rá és vennék egy ilyet:

[link]

Mivel gondolom nem szeretnél 2-3 évente egy új gépre beruházni.


Ha nem szeretnéd növelni ráfordított összeget, akkor a következőt ajánlanám:

[link]

2017. júl. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Dolgoztál már te ilyen ágaprítóval?

Ha nem, akkor kérj kölcsön egyet, mielőtt sajátot vennél.

Csak egyenes ágakat lehet beledugdosni, egyenként, az oldalágakat le kell előtte vágni, szóval nem egy haladós munka, nem fogsz egy utánfutóra való ágat összedarálni, hacsak nem szánsz rá két napot.

Ha van nálatok zöldhulladékszállítás, vagy van lerakó a településen, akkor azzal jobban jársz, környezetbarátabb is, mint egy marék gally miatt két órát járatni egy nagy teljesítményű gépet.

Vagy ha sok helyed van, akkor kicsit összedarabolod a gallyakat, hogy kevesebb helyet foglaljanak, aztán nyáron jó parazsat lehet vele csinálni nyársaláshoz.


Ami ér valamit, azok a benzines gépek, 200 körül kezdődnek hobbi kategóriában.

2017. júl. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem dolgoztam aprítóval. Amit vágnék, az egyenes, félfás.

A zöldhulladékszállításunk röhejes, egy hónapban egy kis zsáknyit vinnének el. Van 1000 m2-es telkünk, mindenhol fű van, + 70 m sövény, amit évente 3-4-szer vágunk.

Ezt a mennyiséget biztos nem fogom felaprítgatni, főleg, hogy gyenge ágak. Parazsat sem ebből csinálok (alig bográcsozunk, grillezni meg elektromossal).

200ezret meg biztos nem adok ki egy ilyenért. :)


Nagyon köszönöm a válaszaitokat!

2017. júl. 10. 11:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Na, ezt én is így gondoltam.

Mire egy 70 m-es sövényről lejövő nyirkalékot egyenként beledugdosol egy ilyen kis elektromosba, hát az nem egy óra meg nem kettő.


Biztos, hogy csak egy kis zsáknyit visznek el, és más lehetőség nincs? Rákérdeztél náluk?

Nálunk adnak egy zsákot, de ettől függetlenül összekötegelve bármennyi ágat elvisznek a ház elől a havi szállításkor, plusz a telephelyen lerakott konténerekbe helyi lakos bármennyi zöldhulladékot lerakhat. (Én ezt szoktam általában választani, megpakolom a 2 m-es utánfutót, és kiszaladok a város szélére.)

2017. júl. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy csak 1 zsáknyit visznek el...

Köszi még egyszer a jótanácsokat, újra átgondolom az egyéb lehetőségeket az ágak eltüntetésére.

2017. júl. 10. 17:49
 9/9 anonim válasza:
Csináltass kemencét, pont az ilyen anyagokkal lehet jól felfűteni ha meg a kemence forró bármit süthetsz ,főzhetsz benne.
2017. júl. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!