Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nedves földdel folymatosan...

Nedves földdel folymatosan érintkező faanyagot milyen kezeléssel lehet legjobban ellenállóvá tenni?

Figyelt kérdés

Kertbe lenne, az alábbi tippeket kaptam eddig, de mindegyikkel van valami probléma, vagy drága, vagy nehezen kivitelezhető vagy mérgező lehet a növényeknek:

- gázolajjal átitatni

- pác (Xyladecor stb.)

- lakk

- műgyanta

- megpörkölni

- kátrány

Melyik lehet a legtartósabb?



#kert #kezelés #korhadás #fa gombásodás
2017. júl. 20. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha leírod, h konkrétan miről is van szó, lehet jobban tudnánk segíteni
2017. júl. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kertbe megemelt ágyást épitenék deszkákból. A deszkák egyik oldala igy folyamatosan a nedves földdel érintkezne, a másik oldala meg kapja az időjárást télen-nyáron.
2017. júl. 20. 17:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Pedig hellyel-közzel jó tippeket kaptál.

-A gázolaj a kártevők ellen jó, farontó rovarok, gombák, stb.

A korhadás ellen nagyon minimális a hatása.

- lakkok, gyanta mind jó, a pác csak színt ad.

- megpörkölést már hallottam, de a gyakorlatban nem ismerem

- szerintem a kátrány a legjobb. Vegyél kátránypapírt, tedd rá és hőlégfúvóval olvaszd rá.

2017. júl. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A földdel érintkező oldalát kenheted bármivel előbb utóbb "megeszi". Ha keményfából csinálod akkor tovább tart, de az sem az örökkévalóság.

Az időtől könnyebb megvédeni.

Én úgy csinálnám, hogy lekezelném kültérre alkalmas anyaggal (esetleg átitatnám) a külső részt tudod később is kezelni. A belsejére meg dörken lemezt ( [link] )rögzítenék.

2017. júl. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bekened bitumennel vagy műgyantával.
2017. júl. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem ajánlották a fáradt olajat is (nem sütőolaj, autóé), de még nem próbáltam.
2017. júl. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!