Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kecskerágó szétültetés?

Kecskerágó szétültetés?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni,h a kecskerágót hogyan kell cserépből szétültetni? Vettem 3 cseréppel cserepenként 5 "szál" van benne. De legalább elég közel vannak. Azt olvastam,hogy a gyökérre vigyázni kell. Szét tudom őket ültetni úgy,hogy ne legyen baja? Kb 15 cm magasak,mikor és milyen sűrűre ültessem őket? Előre is köszi

2017. júl. 21. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Kiültetheted a kertbe, legalább 3-4 méterre egymástól. Pár év alatt 2-3 m magasra fog megnőni.
2017. júl. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De sövényt szeretnék belőle. Ilyenkor hogy kell?
2017. júl. 22. 08:21
 3/5 anonim ***** válasza:

A sövénynövényeket 30-40 cm-re szokták egymástól ültetni.

A kecskerágót a mínuszokat leszámítva bármikor ültetheted, elég igénytelen növény, még ha dugványként (gyökér nélkül) teszed le a földbe, akkor is 10-ből 9 megered.

Szóval, nem kell nagy feneket keríteni a dolognak, szedd ki a cserépből őket, finom kézzel válaszd szét szálakra (ha sérül egy picit a gyökér, sem dől össze a világ!) és 40 cm-ként ültesd le, hogy az alsó levelek tövéig földben legyen. Jól meglocsolod és kész.

[link]

2017. júl. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,sokat segítettél!
2017. júl. 22. 12:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen máskor is! :)
2017. júl. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!