Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ti locsoljátok ilyenkor az...

Ti locsoljátok ilyenkor az epret? Ha félig elszáradt, és nagyon gazos, az kihatással lesz a jövő évi termésre?

Figyelt kérdés

Persze addigra majd szépen ki lesz takarítva, de most a többi vetemény és egyéb dolgok miatt nem volt időm azzal foglalkozni, ami már nem terem.

Ha félig el vannak száradva a tövek, az gond, vagy ez a normális?


2017. júl. 28. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Én szoktam néha locsolni (főleg nagy meleg miatt), meg a nagyobb gazokat kihúzgálni.

Persze addigra majd szépen ki lesz takarítva - akkor jó, de néha locsold be (3-4 naponta)

2017. júl. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor felesleges öntözni.

A szárazság miatt nem lesz bajuk. Ha mégis kinyiffannak esetleg, az valami betegség miatt lesz.

Egy rokon nagyban termel, ő letermés után rá se néz augusztusig, akkor fűnyíróval végigmegy rajta, és ősszel már szép, egészséges leveleket fog hozni.

2017. júl. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Fűnyíróval? :O


Az komoly...

2017. júl. 28. 18:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Felénk a profik mind így csinálják.
2017. júl. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én eprem fekete fólia között termett szabályos ágyásokban, a fólia általában megtartott annyi nedvességet, hogy elég legyen heti egyszer locsolni dögmelegben. Néhol kinőtt ugyan egy-két nagyobb gaz, de azt kihúztam. Az ágyások közét szalmával takartam be (alá meg csigairtót szórtam).


Kicsit időigényes fóliázni, viszont megéri.

2017. júl. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tavasszal kigazoltam, amíg virágzott és termett sokat locsoltam. Miután leérett, elkezdett száradni, fűnyíró legmagasabb állásával végigmentünk rajta, ritkán belocsolom és majd ősszel is kap egy nagy gazolást. Tavasszal ismét 1-2 gazolás és komposztot/trágyát szórok rá.
2017. júl. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!