Kezdőoldal » Otthon » Kert » Növény ügy még fognak halni?

Növény ügy még fognak halni?

Figyelt kérdés

Lehet hogy nem ebbe a kategóriába kellet volna raknom de mindegy azt elmondom hogy nem a kertről fogok írni helyesirasert bocsi !

Na az van hogy papám kórházba került de amikor még itthon volt akkor ultetet cserepekre növényeket meg még csinált olyat is hogy gyümölcsök magját kisszette azt elultette jó nem így rögtön ha nem ki gyokerezte hogy legyen neki gyökere és utána ultette el vagy valami ijesmi jó sok növénye lett de ugye bár kórházban van nem tud rájuk vigyázni


Én elkezdtem locsolni őket de az elején elfelejtettem és most locsolom leginkább őket csak az van hogy száradnak ell már a leveleik az (avokádó novénynek) a levelei elszáradt a de viszont a szára nagyon szép zoldt eggyik kérdésem ez akkor ez már meg halt növény ? És dobjuk ki vagy még tulelheti ? És ha nem hal meg akkor pontosan mennyi vizet adjak amúgy az avokádó növényunk 103 centi

Vannak kisseb virágok is azoknak adok vizet de lehet hogy ezeknek sok vizet adtam :-( de még szépek csak a szirmai lepotyognak de valamelyik teljesen elszáradt de az biztos a nap miatt + nehéz benyulni mert a pici nyovenyek mind hátul vannak és a nagyok elől és nehéz meglocsolni őket


Van már mango fa mondjuk nem mondanám fának még szép növény de mennyi vizet adjak neki?


Az a baj hogy nem értek ehez és nem is tudom a legtöbbnek a növény fajtájat

Van talán banán fa is de lehet hogy ferre hallottam és nem is az kábbe úgy néz ki de mondjuk ez bármi lehet szép nagy levelei vannak kb most 50 centi az egesz növény levelei szélessége 15 cm törzse most még 20 cm de szerintem ezt potyára írtam le na mindegy de szerintem az kb mennyi vizet adjak ? Van paradicsom palántánk is van annak kb mennyi vizet adjak és fog meg teremni meg azon paradicsom ?



Jó most csak ennyit kérdezek úgyis már nagyon hosszú és lehet hogy hujesegeket kérdezek csak az van hogy rám lett bízva hát igazából nem rábizva hanem más nem ér rá vagy csak nem akarja csinálni én meg nem akarom szegényeket ott hagyni mert a papám nagyon sokáig csinálta és ha haza jön nem akarom hogy azt lássa hogy a növényei meghaltak amúgy 12 vagyok



2017. aug. 4. 17:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi a címet rosszul írtam Növény ügy meg fognak halni?Ezt akartam irni
2017. aug. 4. 17:55
 2/4 anonim ***** válasza:
Annyi vizet kívánnak, hogy ne legyen csontszáraz a földjük, de ne is tocsogjon alatta a víz (mert nem mocsári növények). A levelek hervadása is mutatja a vízzel való megfelelő vagy nem megfelelő ellátottságot. Ha egy növénynek lehullottak a levelei, akkor még a rügyek kihajthatnak és feléledhet, várni kell 1-2 hetet, amíg kiderül a végkifejlet.
2017. aug. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szepen
2017. aug. 4. 19:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a legtöbb növénynél működőképes dolog, hogy bőségesen megöntözöd őket, amennyit felvesz a föld (ha esetleg kifolyik az alátétbe, kiöntöd), aztán amikor a felszín már teljesen száraz, de a földet megkotorva még kicsit nedves 1-2 cm mélyen, akkor öntözöl újra. Pár alkalom után ráérzel, hogy mennyit kell önteni egy-egy növényre, hogy egyszerre öntözve mindig egyszerre száradjon ki annyira a földjük, hogy megint egyszerre lehessen öntözni őket.

A folyamatosan nedves talajt nem minden növény bírja kirothadás nélkül.

2017. aug. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!