Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miert dobja le viragait az...

Miert dobja le viragait az orhideam?

Figyelt kérdés
kb.1 honapja kaptam de mar virag volt rajta.most nem tudom mi tortenik vele.
2010. máj. 25. 09:13
 1/7 anonim válasza:
Jobb esetben idővel újra kivirágzik.
2010. máj. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem érzi ott jól magát ahol most van:( Próbáld átköltöztetni, és spéci tápoldatoz.
2010. máj. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hogy gondozod? öntözés, napfény, huzat, stb. (öntözés mivel mennyit, napfény szűrt vagy direkt, huzat ablak mellet amit sűrűn nyitogatsz, vagy ajtó)?

Részemről ami most nekem bevált: öntözés kb. 3 hetente a "cserepet" beleteszem egy másik edénybe amiben orchidea tápos esővíz, lágyvíz van. Gyakorlatilag az egész múlcs víz alatt van. Abban minimum 5, de volt már, hogy 20-25 percig állt. Majd lecsurgattam és visszatettem az eredeti helyére. Pangó víz ne legyen alatta! Északi oldalon van. reggeli napot kap 1-2 óráig. Huzat nem éri, illetve radiátor állta meleg sem. (most nem aktuális.)

2010. máj. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nalam a balkonajto elott van.jol eri a feny.huzat nem.

eddig csak sima vizzel locsoltam.

most lehullatta az osszes viragat,de alul minthaa a levele hajtana.most mit csinaljak? a hosszu szarat vagjam le vagy hadjam igy???

2010. máj. 26. 07:52
 5/7 anonim válasza:
Az én orchideám egy csoda növény, mert kb 2havonta virágzik nagyon sokáig, még a virágárusok sem értik, hogy lehet. Mikor megkaptam az enyém se virágzott évekig, amikor is átraktam a konyhába, ami keleti fekvésű, az ablakot állandóan nyitogatjuk mellette télen-nyáron, alatta fűtőtest..és valamiért imádja!! Itatni 1-2hetente szoktam, úgy, hogy felforralok neki vizet és mikor kihűlt, beleállítom..van, mikor egész éjszaka benne áll..és egy olyan cserépben éldegél, ami nagyobb, mint az a kis műanyag cserép, amiben eredetileg van a gyökere, így a kis légzőgyökerei kapnak elég levegőt és az alján kis kavicsok vannak..Nagyon kis hálás, sose hittem volna..
2010. máj. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én levágtam, a szárát, na azóta se hozott új virágot. Mindenki azt mondta, plusz a virágos is. Már bánom, a mindig virágzó orchideát irigylem:)
2010. máj. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

22:42 vagyok.

A sima víz nálam csapvizet jelent, ami klórós. Nem jó. Az orchideások nem ajánlják. Hosszútávon, de van amikor már rövidtávon is kiöli a virágot. Lágyvíz és orchideatáp.

Vagy amit a 20:09 csinál. Felforral, lehűt és beleállít. Egyébként a konyha mint az egyik legjobban párásítható hely nagyon jó az ilyen virágoknak. Ezután már csak a fürdőszoba ami szóba jöhet. Pl. rehabilitácira nagyon megfelel.

A virágszárat én sem vágom le. Ha majd elszárad akkor igen. Egy, mert csúnya. Kettő, már nincs értelme, hogy ott ágaskodjon.

2010. máj. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!