Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor kell a kukoricát magként...

Gamakicsi kérdése:

Mikor kell a kukoricát magként leszedni?

Figyelt kérdés

A kertembe vetettem pár kukoricát akkor amikor el kellett vetni a magokat. már feketék a kukorica hajak és a növénynek csak a szára nincs kiszáradva, ezen kívül elkezdtek penészedni a csövek (mármint azokon láttam amiket próbából leszedtem)

Szóval melyik hónapban kell leszedni a kukoricacsöveket ha a magját jövőre el akarom vetni és azt is szeretném hogy kikeljen XD



#kukorica #mezőgazdaság #kukorica magnak #kukorica termesztés #kukorica leszedése #kukoricamag termesztése
2017. aug. 25. 18:18
 1/6 anonim válasza:
Ez nem így megy. A te kukoricád valószínűleg vagy étkezési, vagy takarmány kukorica. Ezen kívül még van egy olyan, amit vetőmagnak termesztenek. Ha elszáradt a szára is, biztos le lehet szedni, ha takarmány kukoricát vetettél. De akár tél elejére is kirakhatod, mi a száron szoktuk szárítani, és ilyen október környékén törjük csak le.
2017. aug. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válasz!

mondjuk azt gondoltam hogy valami betegséget kaphatott el inkább. hát kár hogy még nem tudom leszedni mert nagyon kíváncsi vagyok rá. amúgy csemegét és kicsi színes kukoricákat vetettem, ami szűkségképpen keveredik is egymással XD :D :D

2017. aug. 25. 18:39
 3/6 anonim válasza:
Az a színes az piros volt? Mert akkor csávázott lehetett. Valamint ez a betegség. Felduzzadnak a szemek, kifehérednek, kifakadnak? Az majdhogynem elkerülhetetlen. Az egy gombás megbetegedés, ami talán legjobban a párás, vizes környezet biztosítja. Az ellen nem lehet tenni. Nagy gazdaságokban is rengeteg van, csak ott ugye nem járják körbe, mi hogy van. Azokat ki kell dobni, elégetni.
2017. aug. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A csemegét nem kell megvárni, hogy kiszáradjon. Isten ments. Mikor szép fehér bajsza van, zöld a levele, valamint ha kicsit kibontod, megnézed, szép sárga, vagy bele is kóstolhatsz. Ha jó édes, szedhető. Csemegébe nem vagyok annyira benne. Amúgy mindhárom én voltam:D
2017. aug. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha már mindene száraz, csak a szára (ízíkje) nem, akkor már rég szedhető lenne.

Amikor a fosztása (csuhéja) már teljesen sárga, még ha nincs is elszáradva, akkor már tökéletesen csíraképesek a magok, le lehet törni. Csak olyankor még szellős helyen szárítani kell. (Ez később szedve sem árt.)

2017. aug. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mind az összes választ!!! :)
2017. aug. 29. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!