Kezdőoldal » Otthon » Kert » Főző üsthöz szeretnék készíten...

Főző üsthöz szeretnék készíteni egy kúpos kimagasítót?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetséges ez? már egy tábla lemezt elbasztam. hogy csináljam mégis? Alsó átmérő 35 cm felső átmérő 45 cm és 8-10 cm magasságút szeretnék.
2017. szept. 1. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehát az a problémád, hogy nem tudod megszerkeszteni a formát, amit összehajtva lenne egy ilyen csonka kúpod?

Nem tudom, milyen az a kúpos kimagasító.

Szóval egy fejjel lefelé álló csonka kúp, aminek csak a palástja van, alja meg teteje nincs?

2017. szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen, pontosan úgy gondoltam, ahogy írod!
2017. szept. 2. 10:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Rajzzal könnyebb lenne, csak nem tudok szkennelni.

De szerintem ha követed a lépéseket, egyszerre mindig csak egye lépést értelmezve, sikerülni fog. Először megcsinálhatod kicsiben, cm-ek helyett mm-eket véve.

Érdemesebb a nagy rajzokat papíron szerkeszteni (pl. összeragasztott újságon), aztán a kivágott papírt alkoholos filccel átrajzolni a lemezre.

Kell hozzá ceruza, egy normál körző, meg egy olyan, amivel tudsz 50,3 cm-es ívet rajzolni. (Pl. egy vékony lécen átütsz egy szöget, tőle 50,3 cm-re fúrsz egy akkora lyukat, amibe egy ceruzát bele tudsz nyomni.)


Szóval:

1. rajz (segédlet):

Húzol egy egyenest. Megjelölsz az egyik végén egy metszéspontot, és onnan húzol egy 22,5 cm-es negyed ívet.

Ahol az ív metszi az egyenest, onnan ezzel a 22,5 cm-rel elmetszed az eredeti ívedet. Ezt a pontot a legelőször megjelölt ponttal összekötöd.

Körzővel vagy vonalzóval megfelezed ezt a szöget (pl. az ív két metszéspontját összekötöd, vonalzóval megméred, elfelezed, berajzolod).

A felezési helyen keresztül az eredeti pontból húzol egy egyenest. Ez az egyenes és az eredeti egyenes közötti rész egy 45 cm-es kör 1/12-ed része. A két egyenes által bezárt körív a lényeg, ezért rajzoltál, ekkorára nyisd a körződet, és tedd le.


2. rajz (a lényeg):

Húzol a nagyobb papír szélén egy 1 méternél valamivel hosszabb egyenest. Megjelölöd a közepét.

Ebből a pontból a nagy körzővel rajzolsz egy 50,3 cm-es sugarú félkört.

Az egyik szélétől indulva a kis körzővel az 1. rajznál megkapott nyitással rárajzolsz az ívre - egymás után lépkedve - 12 nyitást. (Ahová esett az első metszéspont, oda szúrod a körzőt, és onnan rajzolod a következő metszéspontot.)

Az utolsó pontot összekötöd a félkör közepén először megjelölt ponttal.

Ha kész, az első kezdőpontból (az egyenes közepéből) most húzol egy 40,3 cm-es ívet.

A két ív közötti részt kell kivágnod és összehajtanod, erre van szükséged. Ha jó a formája, átrajzolhatod a lemezre.


10 cm-es magassággal számoltam.

Az ívek miatt van benne egy kis pontatlanság. Ha pontosabbra akarod, akkor az 1. rajzon az 1/12-edes szöget a végén még ismét elfelezheted (1/24-re), és akkor a 2. rajzon ugye 24-szer kell rámérni. Így már kisebb lesz benne az eredendő hiba, mint amit az elkészítéssel tudsz véteni.

2017. szept. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Felejts el, amit írtam. Az is majdnem jó (egy kis pontatlanság van benne), de közben rájöttem, hogy neked nem szakrajzra kell szerkeszteni, hanem csak a végeredmény számít. (Nekem 30 évvel ezelőtt szerkeszteni kellett. De hát tanultam én matematikát is...)


Szóval:

Húzol egy jó 1 méteres egyenest.

Fogsz egy szögmérőt, és az egyenes közepén megjelölt pontból rajzolsz egy 161 fokos szöget.

A szög így kijelölt szárát is meghúzod.

A középpontból rajzolsz két ívet a megrajzolt szögbe. Az egyik sugara 39,1 cm, a másik 50,3 cm legyen.

A két ív közötti részre van szükséged.


Ez így valamivel egyszerűbb...

2017. szept. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mit főznél?
2017. szept. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged, igazán rendes vagy! Ment a zöld! :) Tárcsához kell egy kimagasító, hogy jobban érje a hő.
2017. szept. 3. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!