Kezdőoldal » Otthon » Kert » Üdv mindenkinek! Szeretnék...

Joca47 kérdése:

Üdv mindenkinek! Szeretnék otthoni használatra láncfűrészt venni, ami néha napján lenne használatban. Max 30 ezerig, mert nem akarok rá sokat költeni. Elektromosat, vagy benzineset ajánlanátok, és melyik márkát?

Figyelt kérdés

2017. szept. 10. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Hecht 2250 egy én is évente 1* használom 10-12köb felaprítására tökéletes.
2017. szept. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

A Hecht egy mostanában terjeszkedő márka, és valóban elég jó dolgaik vannak. Szervizhálózat is megoldott, és az alkatrész utánpótlás is zökkenőmentes. Én mindazonáltal inkább egy Fuxtech fűrészt ajánlanék.

Ha csak a házhoz közel, és csak keveset akarod használni talán érdemesebb egy elektromos gépbe invesztálni. Kevesebb alkatrész, kevesebb hibalehetőség, zárt térben is használható. Ezzel egyidőben persze az ereje is szolidabb.

2017. szept. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Semmilyen benzines gépnek nem tesz jót, ha csak néha napján van használva...

Az akumlátorosoknak sem igazán... így maradt az elektromos.

2017. szept. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Otthoni használatra én elektromosat vennék.

Olcsóbb, halkabb, nem hergeli feleslegesen a szomszédokat.

Meg kevesebb a hibalehetőség mint a benzinesnél, nem kell keverékbenzint készíteni.

Másrészt a benzinesnek tényleg nem használ ha sokáig áll.

Belekotványosodik a benzin aztán csak kínlódás a beindítás mondjuk fél év állás után.

2017. szept. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy néhanapján, de mennyit?

Alkalmanként egy mázsa összegyűlt fahulladék, vagy alkalmanként egy teherautó rönkfa?

Ha nem csak ritkán, hanem kis mennyiséghez is akarod használni, meg persze csak a ház közelében, akkor én is elektromost javasolnék.

A Lidl-ben én is most vettem ilyen célra 20-ért egyet. (Nem kell tudni mindenkinek a környéken, hogy éppen fát aprítok.)

Ami fontos az elektromosnál: a láncsebesség. Ez az említett Florabest valami 15,6-ot vagy mennyit tud, az előző Al-Ko 9-ével szemben. (Minőségre mindkettő hasonló, a jobb kínaiak közé tartoznak.)

A minőségi elektromosak inkább 50 körül kezdődnek.

2017. szept. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Először én is az elektromossal szemezgettem,aztán még is a benzinesnél maradtam.Meglátjuk jól döntöttem e.Köszönöm a válaszokat.
2017. szept. 11. 18:00
 7/9 anonim ***** válasza:

A Lidliben, és az Aldiban lehet kapni 20e forintért a legkorszerűbb, minden biztonsági kívánalomnak megfelelő láncfűrészt. egy éve vettem, három év garanciával, még mindig tökéletes, pedig a szomszédok fáit is vágtam.


a benzinessel sok probléma lesz.


én szóltam

2017. szept. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már megvettem,hozzáértő emberrel be is üzemeltük.Jó kis pörgős gép.
2017. szept. 12. 18:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó döntés volt:-) Nincs ezekkel semmi baj, benzinstabilizálós 2T kell bele(sthil HP sint) és nem rohad be a benzintől a membrán és a gumi alkatrészek. Állhat így évekig is ha ezzel van járatva és kiöntöd a benzint ha szezont követően elteszed pihenni. Nekem 28ezres praktikeres kínai van. 52ccm és robosztus nehéz dög mint állat. Van egy kis erdőm, onnan vágok vele minden évben kiszáradt fákat télire.
2017. okt. 16. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!