Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan menthető meg a puszpáng...

Hogyan menthető meg a puszpáng bokrom?

Figyelt kérdés
Ma vettem észre, hogy ellepték a hernyók és azok okozták a mostanra szinte 90% pusztulást. Neten azt találtam, hogy sejemfényű puszpáng moly a neve, és pár éve jelent meg nálunk és pusztít. Mivel belülről kifelé haladtak így már csak akkor lettem rá figyelmes, mire a külső részeket rágják. leszedtem róla jópárat, de nagyon rejtőzködőek. Veszek valami permetszert is és adok nekik , viszont azt olvastam, hogy a fertőzött részeket el kell távolítani és megsemmisiteni, nos nem szeretném az egész bokrot kivágni.. Van rá esély, hogy csak a levelek halnak el és tavasszal új erőre kap ?

2017. szept. 25. 17:31
 1/6 A kérdező kommentje:

Kép az állapotról:

[link]

[link]

2017. szept. 25. 17:32
 2/6 anonim ***** válasza:
21%

Amit ennyire tönkretesznek,kevés az esély a megmentésére .

Tő közelben minden ágát le kell vágni,és eltüzelni .

Ha tavasszal kihajt,gyakran kell permetezni felszívódó erős rovar ölővel .Vagy 3 nemzedéke is van,és a bokor belsejét kezdi rágni.Aki nem ellenőrzi a bokrok belsejét,az már csak akkor veszi észre,ha meglátja a külső rágott száraz levélzetet.

2017. szept. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Sajnos ez a bokor már menthetetlen.
2017. szept. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Ha maradt még rajta zöld levél, akkor nem fog elpusztulni. Legfeljebb egyes, nagyon csupasz ágak leszáradnak, de ilyen sok és egyenletesen elhelyezkedő zöld levél esetén még ez se valószínű. (Ha ezeket meg tudod óvni.)

Permetezz mielőbb, hogy tovább ne rágjanak, a maradék levelek megmentése nagyon fontos.

Idén már nem lesz újabb nemzedék, tehát a jobb telelés miatt érdemes csak tél végén, a komolyabb rügyezés megindulása előtt visszametszeni. A levéltelen állapot miatt nem tudnak kellően beérni a vesszők, ami miatt kissé fagyérzékeny lesz, amit felfokoz a nedvkeringés metszéssel való összeomlasztása.

2017. szept. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

Permetszert nekik és jó eséllyel áttelel.

Tavasszal a száraz részeket levágni, formára vágni.

2017. szept. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%
Nálam a sövényt idén háromszor rágták szinte csupaszra a hernyók, hiába permeteztem. A bokrok mégis túlélték, most már újra zöld és dús a sövény. Nem biztos, hogy tönkretették, az más kérdés, hogy még egy ilyen év már teljesen kimerítené-e a puszpángokat...
2017. okt. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!