Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen gyorsan nő a kocsányos...

Milyen gyorsan nő a kocsányos tölgy, tűri-e a metszést?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, ez az alanya a Turner-tölgynek, amit vettem, de sajnos az elmúlt télen kifagyott, és az alany kezdett nőni. Az a baj, hogy míg a Turner kicsi (10 m), lassú fejlődésű fa, és emiatt elfért a gyümölcsös mellett, a kocsányos már biztosan nem. De nagyon nincs szívem sem a gyökérzetét háborgatni átültetéssel, sem kiirtani, mert végre ez egy életerős tölgy-csemete (évek óta próbálkozom az ültetésével, sajnos eddig mind kiment). Csak nem ezen a helyen. :/

Kordában tartható vajon metszéssel? Ha nagyon lassan nő, szintén nem okoz gondot.


2017. okt. 4. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha 80-100 éves korában vágásérett (mert akkor), gondolhatod, milyen "gyorsan" nő.
2017. okt. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez az oldal alapján bírja a nyírást, formázást.

oldal közepe táján Quercus robur

[link]



én írtam privátban

2017. okt. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!