Kezdőoldal » Otthon » Kert » Azt hiszem, túl sűrűre ültette...

Azt hiszem, túl sűrűre ültettem a tűztöviseket! Ki kell, hogy szedjem?

Figyelt kérdés
Még tavasszal telepítettem, határozottan úgy emlékszem, hogy a kertészetnél megadott tőtávolságot nemcsak betartottam, hanem rá is hagytam (50 cm egy sorban, de kicsit eltolva ebben az ötvenben középen vannak a második sor tövei is). Most nem tudom, milyen indíttatásból, de újra olvasgattam a tűztövisekről, és mindenhol minimálisan 65-70 cm-es tőtávolságokat találtam, ráadásul egysoros ültetésnél. Mire számítsak, ha nem szeretném ritkítani? Ha az ajánlott sűrűséget nézem, háromból két tűztövist ki kéne dobnom... :S

2017. okt. 6. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:

a kertészet többet akart eladni

biztos szívesen mondták volna, hogy 20 cm-ként kell ültetni


nem lesz probléma, hamarabb fog bebokrosodni.

2017. okt. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És nem fognak így szenvedni egymástól?
2017. okt. 7. 07:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha 2 m-re teszed, nagyobb korukban akkor is "szenvednek" egymástól.

Gyakorlatilag az lesz, hogy ha sűrűbbre vannak ültetve, akkor kisebbre nőnek, és egyenletesebb lesz a sövényed.

2017. okt. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem, nem bánom meg, hogy így hagyom. Az áthatolhatatlanság a fő szempont, mert kerítés helyett telepítettem örökzöld, tövises sövényt. Ha felkopaszodik vagy máshogy sínyli meg, már nem biztos, hogy jól látja el a funkcióját.
2017. okt. 7. 10:19
 5/5 anonim ***** válasza:

A belseje kopasz lesz, ez garantált ritkább ültetésnél is, de ezt nem fogod látni.

Mert a külső oldala, ahol éri a fény, az szép lesz és dús.

2017. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!