Kezdőoldal » Otthon » Kert » A két hivatkozás alapján nem...

A két hivatkozás alapján nem tudom eldönteni, hogy itt mely fajták éreznék jól magukat (az egyiken kötött talajt írnak a Nagymarosinak, és félkötöttet a Kőszerdahelyinek, másikon mindkettőnek félkötöttet írnak. ), és melyiket melyik porozza be?

Figyelt kérdés

Egyik területen világos agyagos a föld, a másikon gondolom ugyanolyan, csak trágyázva volt, és van valamennyi humusz a tetején.

Még ha csinálok, egy elméletbeli sorrendet, mert nem találtam konkrét leírást, akkor is a Nagymarosi 37 az utolsó.

És az van ráírva, hogy bőtermő, és az is, hogy "A gesztenyefák kölcsönös megporzásra szorulnak.

A fák különböző ivarú virágai nem egyidőben virágoznak. ". Ebből még az se derül ki, hogy melyik virágzik előbb.

Mindenesetre, ha a női virág késik mindegyiken, akkor az utolsót mi porozza, hogy bőtermő legyen?


Szóval szeretnék egy jó társítást, de nem tudom, hogy mikből. És igazából a gyümölcs jellemzőit sem értem.

Pl. átlagosan 1,5 kupacsot hoz; átlagosan 1,6 makk van; és mit befolyásol, hogy a gyümölcs legnagyobb átmérője 38 mm, ha több makk lehet benne?

Esetleg tudnátok adni valami hivatkozást, ahol ezeknek utánajárhatok más gyümölcsök tekintetében is?


[link]


[link]



2017. okt. 14. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Olyan földed van, amilyen van, ezzel nem tudsz mit tenni.

Elülteted a fákat, aztán lesz, ami lesz.

Hiába írnak kötött talajt, én láttam már vakolásra alkalmas homoktalajon többféle szépen termő gesztenyét.

Egyedül lévőket is, vagyis legalábbis egyes fajták önmagukat is porozzák némiképpen.


Itt írnak dolgokat a gesztenyékről:

[link]

[link]

2017. okt. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezeket is olvastam, de a kérdésemre nem ad választ.

A több fajta vegyes ültetése nem elég konkrét.

2017. okt. 16. 05:59
 3/3 anonim válasza:
A kéregrák veszély és a termés minősége miatt is hibrid fajták javasolhatók manapság inkább pl. bouche de betizac.
2017. okt. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!