Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért szoktak vízóra-aknában...

Miért szoktak vízóra-aknában teleltetni fagyérzékeny virághagymákat? Ott mitől lenne melegebb télen?

Figyelt kérdés

Körös-körül beton, a teteje fém, ezek nem hőszigetelnek, meg mit is szigeteljen, ha semmi nem fejleszt hőt?

Ha kint -20 fok van, egy aknában mitől lenne melegebb?

Még ha néhány fok különbség lenne is, mert mondjuk nem fúj a jeges szél, akkor is fagy lent, és a fagyérzékeny hagymák ezt hogy élnék túl?

Segítsen, akinek van tapasztalata, mert nem tudom hova tenni a hagymákat, ezt a megoldást hallottam, de egyelőre kételkedem benne.


2017. okt. 15. 17:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%

Hogy miért hülye a kérdésed?

Mert ilyet írtál benne: "Még ha néhány fok különbség lenne is, mert mondjuk nem fúj a jeges szél, akkor is fagy lent..."

Ha fagyna, akkor a vízórád is elfagyna. Ennyit képtelen voltál magadtól végiggondolni. Ezen rökönyödtem meg.

Sajnos egyre több az olyan ember, akinek ennyire nincs gyakorlati érzéke, hogy ilyen nyilvánvaló dolgokat végiggondoljon. Szép dolog egy tudományt művelni, szép dolog bonyolult gépekhez érteni, de szomorú, hogy sok ember ennyire elszakad a való élettől.

2017. okt. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Az aknának van teteje a levegő pedig a legjobb hőszigetelő, ameddig a tető rajta van, addig igenis az számít, hogy fagyhatár alatt van.
2017. okt. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Hogy miért vagy hülye te magad? (11-es)

Ki tudja...

Lehet így születtél, lehet csak így neveltek, mindenesetre ritka bunkó és érzéketlen egy valaki lehetsz.


10-esnek köszönöm a hasznos választ, ez tényleg segítség volt, és a lényeg az emberi, segítőkész hozzáállás.

Lehet flegmán is, embere válogatja, tudom, hogy sokan itt élik ki magukat, ennyi örömük van az életben.

2017. okt. 16. 17:55
 14/15 A kérdező kommentje:

Soha nem teleltettem még virághagymát, mert nem volt rá szükségem.

Nőként egyedül maradtam egy háztartásban, falun, nem hiszem, hogy ne lenne gyakorlati érzékem, de soha nem foglalkoztamlyen dolgokkal, a 80 centis fagyhatárról ezáltal még nem hallottam. Ettől függetlenül itt vagyok és élek, minden nap mindent kénytelen vagyok egymagam megoldani, ha meg kérdezni merek egy névtelen oldalon olyasmiről, amivel még nem találkoztam, le ne harapd már a fejem. Te, okoska, biztos úgy születtél, hogy mindent tudtál... Biztos tudnék én is olyasmit mondani, amiről te még életedben nem hallottál, aztán neked állna feljebb, ha azt mondanám, idióta vagy, mert még ezt sem tudod.

2017. okt. 16. 17:58
 15/15 TappancsMancs ***** válasza:
A talajban 1,5 m mélyen már minden évszakban azonos a hőmérséklet. 1 méteren meg még elég kiegyenlített.
2017. okt. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!