Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor ültessek és hogyan,...

Mikor ültessek és hogyan, milyen mélyre ültessek őszibarack magot?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy most ősszel lehet-e szabad földbe, vagy inkább ültessem szabadban tavasszal. Benti ültetés is megoldható edényben, de nem tudom mekkorába és milyen hőmérsékleten. A pincénkben 11C fok van

2017. okt. 23. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Magot?? Minek?!

Pár száz Ft-ért lehet kapni kész facsemetét, amelyik biztosan fog teremni hamarosan.

2017. okt. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Szabadföldbe ültesd most, de jelöld meg karóval. Nem biztos, hogy jövőre kikel, mert számos mag "elfekszik", azaz az ültetést követő évek valamelyikében kel ki.Arra viszont számíts, hogy az esetleges gyümölcsfa termése előre kiszámíthatatlan, mivel a beporzás sokféle fajtájú fáról származó virágporral történhetett. Nekem van köpött nektarin magról nevelt két fám. Mindkettő terem már, de az egyik kisebb, a másik nagyobb gyümölcsöt, de eltérő a két fa habitusa, levélszínezete. A gyümölcs kissé kesernyés, némileg sárgabarackra emlékeztető hússal.
2017. okt. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

Igaza van az előttem szólónak, hogy jelöld meg a helyet, mert nem fogod tudni hova tetted.

Viszont nem kell nagy feneket keríteni neki, az eldobált magok egy része is kikel, holott azt nem is ültetik.

Dugdosd el egy ujjnyi mélyre és kész!

Nekünk is van két ilyen magról kelt fánk, amikről nem is tudjuk milyen magról eredtek, de isteni finomak, Zöld a héjuk, belül fehérek, mézédesek és igai barackízűek.

2017. okt. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, a mi környékünkön ezt hívják parasztbaracknak. Jóval igénytelenebb, és pontosan olyan, ahogy leírtad. Érdekes viszont, hogy ezt igazán nemes barack fájáról származó barack magjával érdemes megcsinálni, mert a parasztbarack magjából már valóban gyengébb minőségű lesz, és sokkal apróbb. Nyáron tettem félre magokat, ezeket akarom most elültetni. Remélem nem fagynak el a télen. Megpróbálom egy ujjnyira ültetni, ez kb 10cm. Köszi Nektek!Megy a zöld! :-)
2017. okt. 23. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!