Kezdőoldal » Otthon » Kert » Carmona bonsai gondozása?

Carmona bonsai gondozása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kaptam egy gyönyörű kis bonsai fát a napokban. Utánaolvasgattam a gondozásának a neten, de néhány kérdésem megválaszolatlanul maradt:

1. A merítéses öntözés módszerét már értem, viszont nem tudom, hogy hány percig kell a növényt a vízben hagyni.

2. Milyen gyakran kell ezt a folyamatot megismételni?

3. Tudom, hogy a tápanyagoldatot is vízzel kell hígítani, viszont azt nem értem, hogy ezt is a merítéses módszerrel juttassam a növény földjébe, vagy a tápoldatos vizet felülről öntsem rá?

4. Kisebb, friss, zöld hajtások megjelentek már rajta. Ezekkel mi a teendőm?


Köszi!



2017. nov. 4. 14:42
 1/3 TampontKeresek válasza:
0%
szerintem így elsőre áztasd 3 napig tengervízben.azután szárítsd ki teljesen azután locsold körbe benzinnel és gyújtsd meg :)
2017. nov. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

1es nem vagy normális 2-3 percig hagyd a vízben és utánna 2percig hagyd hagyd h lecsopogjon miutan kivetted


akkor imeteld ha száraz a fold


a tápoldatra valszleg ra van irva hogy mennyi víz kel menyi tapoldathoz es a szerint cselekedj



a vilagos hajtásokat csípd le bonsai ollóval

2018. jan. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

1. Mikor a törzse aljáig belemeríted a fát, bugyborékolást fogsz észrevenni. Addig tarsd lent, ameddig ez meg nem szűnik.

2. Ezt a folyamatot, 2-3 naponta ismételd meg

3. A tápoldatra rá lesznek írva az utasítások

4. Ezeket vágd le egy speciális ollóval

ápr. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!