Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol lehet szabadban szedni...

Hol lehet szabadban szedni Alföld környékén áfonyát málnát, bogyós gyümólcsöket, tudtok ilyet esetleg?

Figyelt kérdés
2017. nov. 11. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Ilyenkor?
2017. nov. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Bármilyen bogyót találsz most a CSIPKEBOGYÓN KÍVÜL, meg ne edd, mert mind mérgező!
2017. nov. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem ilyenkor, hanem általában. Èrtem ,persze hát azt gondoltam. Csak azért kérdeztem , hogy van ilyen ismert hely . Vagy van e aki szedett e már vadon
2017. nov. 11. 17:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezeket általában csak szabadban lehet szedni, fedett helyen ritkán termelik őket. :)

Gondolom, úgy értetted, hogy vadon.

Az áfonya nem él meg az Alföld környékén, mert savanyú talajt igényel, ami az Alföldön nincs. Erdélyben próbáld meg.

Azt is nagyon kétlem, hogy lenne akár 1 bokor vadon élő málna is az Alföldön, esetleg elhagyott telken valami elvadult nemes fajta, de ott meg pár év alatt el szokta ölni a gaz.

A tüskés fekete szeder és a gyalogszeder viszont el van terjedve.

Persze, nem ipari méretekben lehet szedni, de egy jóllakásra valót szerintem minden falu környékén lehet találni. Ennyiért viszont nem érdemes különösebben autózni.

2017. nov. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2017. nov. 12. 09:22
 6/7 anonim ***** válasza:

# 2

a galagonya, ostorfa és valami földi szeder bogyója is található az erdőben mostanában, ami nem mérgező

2017. nov. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vadszeder (hamvas), kökény és galagonya van mindenfelé (bár mindenhol csak viszonylag kevés), málnát és áfonyát viszont sehol nem fogsz találni, sőt, áfonya már a hegyvidéki erdeinkben is csak elszórtan van.
2017. nov. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!