Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az eper leveleit ilyenkor...

Az eper leveleit ilyenkor novemberben kell még permetezni gombabetegségek ellen?

Figyelt kérdés
2017. nov. 15. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Minek????
2017. nov. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ártani nem ártasz vele, arra talán jó hogy az áttelelő képleteket gyéríted, így jövőre kisebb lesz a fertőzés.
2017. nov. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért szeretném permetezni , mert látom , hogy beteg és nem akarom , hogy tovább romoljon....
2017. nov. 16. 12:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Az enyém is tele volt pöttyökkel.

Egy ismerós nekem is úgy állt hozzá, hogy minek, ő sosem szokta...

hát akkor egye a gombásat, egészségére.


ezek a gombák áttelelnek, és újra fertőznek.

én azt csináltam, hogy a fertőzött leveleket leszedtem, és 3x permeteztem rezes szerrel.

tavasszal már elkéstem, mire észrevettem, de most ősszel megcsináltam 3x.

egyébként is így ajánlják, még virágzás előtt kapjon, aztán majd ha letermett, akkor látod, hogy mi újság, kell-e (valószínüleg igen), és hogy hányszor.


[link]

2017. nov. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha beteg, akkor felszívódó kell neki. A réz meg hasonlók megelőzésre valók.

Igaz, a legtöbb betegség ilyenkor már nem fertőz, mert melegigényes, az áttelelő képleteket meg nem nagyon lehet elérni permetszerrel, meg egyébként is mélynyugalmi állapotban vannak, tehát ellenállóak. Egy hónappal ezelőtt kellett volna.

De ha olyan jellegű betegség, akkor egy kis felszívódó nem árt.

Ha viszont nem valami hidegtűrő dologról van szó, hanem mikoszferella vagy hasonló, akkor áprilisban leszórod felszívódóval, és meg van oldva.

2017. nov. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!